Nejen o relaxu a regeneraci s Klárou Křivánkovou

Je vnučkou basketbalové legendy Jana Bobrovského, odchovankyní brněnských Žabin a teď i jejich kapitánkou. Klára Křivánková se v rozhovoru nejen o basketbalu přiznala, že je velkou milovnicí zdravého jídla, ale když se naskytne příležitost využít akci „all you can eat“ v sushi restauraci, je bezkonkurenční rekordmankou v počtu snězených pokrmů.

V létě byla nejvytíženější hráčkou českého basketbalového týmu na univerziádě v Itálii, hned poté naskočila do letní klubové přípravy. Teď má za sebou půl sezóny v plném zápřahu v nejvyšší české lize a dvou mezinárodních soutěžích.

Kláro, jak se cítíš po fyzické stránce?

Léto bylo náročné a v přípravě toho tuto sezónu proběhlo trochu více. Kromě dvoufázových tréninků jsme hrály i devět přípravných zápasů. Teď už toho za sebou máme o poznání víc. Musím říct, že únava je cítit. Se stoupající aktivitou se ale zvyšuje i dávka regenerace. Momentálně máme od klubu mnoho prostředků pro regeneraci, chodíme do wellness, do kryokomory a hlavně se o nás stará klubový fyzioterapeut.

Wellness a kryokomora, to jsou dvě úplně rozdílné věci. Která z nich více vyhovuje tobě?

Já nemám moc ráda zimu, takže do mrazu v kryokomoře se mi nikdy moc nechce. Ale je prostě pravda, že je to hodně rychlá forma regenerace a člověk je tam jen chvilku, takže to za to rozhodně stojí. Ale raději se prohřeju v sauně nebo zajdu na masáž.

Sauna ve 4Comfort

Co doplňky stravy? Ordinuješ si nějaké?

Sem tam si dám vitamín B nebo C, ale v pravidelnosti dost váznu. Asi jediný doplněk, který beru pravidelně, je kolagen na klouby.

Když už jsme u té zátěže, které v rámci tréninku máte opravdu hodně, pracuješ na sobě i mimo tréninky?

Když mám čas, tak chodím střílet na koš, protože procento střelby bych potřebovala zlepšit, a občas zajdu do posilovny. Každé ráno cvičím jógu na protažení, tu mám moc ráda.

A když máš nějaké delší volno?

S přítelem jsme hodně aktivní, takže i dovolenou trávíme aktivně. Oba ale víme, jak důležité je úplně vypnout, takže je to asi tak půl na půl. Na volnu mám nejraději to, že můžu trávit čas s rodinou a přítelem, přes sezónu na sebe nemáme moc času.

Neměla jsi někdy ambice jít hrát do zahraničí, případně vyzkoušet jiný klub v Česku?

Ambice by i byly, ale vždy jsem se držela zpět už kvůli tomu, že tu mám rodinu, přítele a v neposlední řadě stále studuju. A v Žabinách jsem prozatím spokojená.

A co se týká výhledu do budoucna? Až jednou skončíš hráčskou kariéru?

Musím popravdě říct, že to ještě přesně vymyšlené nemám. Asi bych ráda zůstala v basketbalovém prostředí. Bavila by mě práce u mládeže, případně kdyby byla možnost, ráda bych se věnovala i svému oboru, který studuji, což je aplikovaná kineziologie, taktéž v basketbalovém prostředí. Ještě nějaký ten čas bych chtěla aktivně hrát a po kariéře bych ráda založila rodinu.

(Autor: Barbora Slezáková)