Zpátky do ŽBL: Trutnov

Ve 14. kole Renomia ŽBL (sobota 18. ledna 2020 od 17:00) přijedou na Rosničku aktuálně osmé hráčky BK Loko Trutnov. Výhra by se jim hodila, aby neztratily kontakt se sedmou Ostravou. My ale budeme chtít potvrdit roli favorita a půjdeme si pro vítězství – vždyť okolo nás je v tabulce dost těsno, na paty se nám lepí BLK Slavia Praha, která si navíc v tomto kole jede do Strakonic pro očekávanou výhru. Naopak na chomutovské Levhartice, které by jistě chtěly svou šestou pozici ještě vylepšit, čeká ZVVZ USK Praha, a tak máme šanci houževnatému nováčkovi zase o trochu odskočit.

Trutnovské basketbalistky za sebou mají v Renomia ŽBL dlouhou pauzu – poslední utkání odehrály v půli prosince, kdy těsně přehrály Strakonice. Do nového roku pak vstoupily vysokou porážkou ve čtvrtfinále Českého poháru, ve kterém podlehly Hradeckým lvicím 120:63.

My naopak do duelu půjdeme s dobrou náladou, kterou jsme si přivezli z Lotyšska, kde jsme v EWBL zvítězili v obou utkáních a zakončili jsme tak základní skupinu na prvním místě bez ztráty bodu. Proti oběma soupeřům jsme předvedli rychlý a agresivní basketbal a přesně o to se budeme snažit i tentokrát, jak potvrzuje i trenér Viktor Pruša: „V tomto utkání chceme potvrdit roli favorita a jednoznačně zvítězit. Myslím, že dobře časujeme formu a budeme se chtít herně co nejvíce přiblížit našemu potenciálu. Mladý tým Trutnova se stejně jako my snaží o rychlý přechod na útočnou polovinu, a tak by se diváci mohli dočkat útočného basketbalu s vysokou agresivitou na obou polovinách hřiště.“