Tradice pokračuje. Derby opět ovládli hosté

Brněnské basketbalové derby mezi Žabinami a KP Brno opět potvrdilo tradici, že v tomto souboji vítězí hostující hráčky, když po dramatickém průběhu získaly vítězství 83:73 v prodloužení basketbalistky Králova Pole.

Vstup do utkání vyšel lépe nám, když jsme získali první čtvrtinu poměrem 23:14, v té druhé KP zabralo a do poločasové přestávky zvládlo snížit na rozdíl pouhých tří bodů. Po přestávce se utkání proměnilo v dramatickou přestřelku, během které jsme se sice dostali do devítibodového vedení, hráčky KP se ale opět dokázaly nadechnout a srovnat krok.

Začátek závěrečné čtvrtiny nabídnul hostujícímu týmu dlouhých pět minut k úniku, když jsme nedokázali skórovat. Královopolanky ale šanci nevyužily, a tak základní hrací doba neurčila vítěze a utkání dospělo do prodloužení. V tom už jasně úřadoval hostující celek a zvítězil 83:73.

Nejlepšími střelkyněmi Žabin byly Petra Záplatová (15 b.), Kateřina Zohnová (14 b.), Michaela Vacková (13 b.) a Janee Thompsonová (12 b.).

KP Brno táhla 18bodová Gabriela Andělová, následována 14bodovou dvojicí Stará, Greenová.

Dušan Medvecký, trenér KP Brno: Utkání jsme špatně začali, hráčky, které přišly z lavičky nicméně přinesly novou energii, dokázali jsme se dostat zpátky do zápasu. Udrželi jsme koncentraci 40 minut, neprohráli jsme o dvacet třetí čtvrtinu, jak je naším zvykem, a měli jsme vyhrát v základní hrací době. Kdyby Greenová dala jednoduchý dvojtakt, tak jsme nemuseli jít do prodloužení.“

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: Já k tomu můžu řict jedinou věc. My jsme si to dneska prohráli sami. V obranné fázi jsme neudělali příliš chyb, věděli jsme, co od KP očekávat, problém je, že jsme míč hodili devětadvacetkrát KP do ruky a oni z toho vytěžili 28 bodů. Ve druhém poločase jsme se navíc začali trápit v útoku, z hráček trochu padala zodpovědnost, útoky nám končily velmi krkolomně.