Kdo ovládne třaskavé brněnské derby?

Pokud existuje nějaké utkání, které má pro fanoušky i hráčky o něco třaskavější nádech než ta ostatní, pak je to určitě brněnské derby mezi Žabinami a KP Brno.
Právě tohle městské měření sil je na programu v neděli 20. října od 17:00 na Rosničce a my věříme, že i díky vám bude naše pověstná #frogpower i tentokrát v přesile.
 
Ještě pořád máme v hlavě jednoznačné vítězství v prvním utkání Středoevropské ligy, ve které jsme ve středu jednoznačně porazili rumunské Satu Mare 105:65, a to nám dává energii a motivaci i do nedělního duelu.
Naše soupeřky na mezinárodním poli tak úspěšné nebyly, včera nestačily v Eurocupu na polský Gorzów, a tak si budou určitě chtít spravit chuť. A to i přesto, že
 
Královopolanky přijedou na Rosničku poprvé pod vedením trenéra Dušana Medveckého, který pro klubový web KP Brno řekl: „Nejsem zatížený předchozí rivalitou, beru to jako normální zápas s dobrým soupeřem.“
Samotný kádr KP je letos poměrně neznámou – na palubovky se vrací loni po většinu sezóny zraněné Andělová, Beránková a Remenárová. Ty doplnily nové zahraniční posily – pivotky Emily Potter (Kanada), Lucia Hadačová (Slovensko) a Chatila van Grinsven (Nizozemsko) a křídelnice Gabrielle Green (USA). Stejný post bude v dresu KP hájit i Tereza Lančová, loni hráčka Žabin.

„V posledních třech letech byly naše vzájemné zápasy, ať už ty v základní části nebo v play-off, tím zajímavějším, co mohla ŽBL nabídnout. Tentokrát nás čeká relativně dost pozměněný kádr KP, od nového trenéra až přes čtyři nové hráčky, takže ta představa, co nás v neděli čeká, je o něco neurčitější. Určitě ale půjde o zajímavý a vyrovnaný zápas, ve kterém budou rozhodovat detaily. My se po méně šťastném vstupu do ŽBL v současné době vezeme na vítězné vlně šesti vyhraných zápasů v ŽBL, EWBL a CEWL v řadě a určitě nemáme v plánu v neděli tuto sérii přerušovat,“ má před utkáním jasno asistent trenéra Jakub Gazda.