Vítězně i v CEWL. Padlo Satu Mare

Dnes jsme sehráli první utkání Středoevropské ligy CEWL proti rumunskému celku CSM Satu Mare a v zápase, který jsme ovládli hned od počátku, jsme zvítězili vysoko 105:65.

Strůjkyněmi vysokého skóre byla šestice dvouciferných střelkyň v čele s 18bodovou Michaelou Vondráčkovou, která trefila tři ze čtyř dvoubodových a čtyři z pěti tříbodových pokusů. Dále se na deset a více bodů dostaly s 15 body Kym Royster, se 13 Kateřina Zohnová, s 11 Petra Záplatová a s 10 body shodně Michaela Vacková a Janee Thompson.

Rumunky se opíraly především o 19bodové zahraniční duo – o Američanku Mosbyovou a Srbku Miljkovičovou, doplatily ale na úzkou rotaci – přijely pouze s deseti hráčkami, z nichž se pět během utkání vyfaulovalo.

„Těší mě, že jsme utkání rozhodli v podstatě už na začátku, měli jsme výborný vstup do zápasu i do druhého poločasu. Dneska jsme hráli velmi kompaktně v obraně, dnes musím smeknout před hráčkami, dobře četly situace. Rozhodující byly dva faktory – přechodová fáze, respektive rychlý protiútok, kde jsme dali 31 bodů a Satu Mare s tím mělo velký problém, a druhým faktorem byla obrana – 33 bodů jsme dali po ztrátách soupeře,“ hodnotil po utkání trenér Žabin Viktor Pruša.

Další utkání CEWL odehrají Žabiny 23. října na palubovce SBŠ Ostrava.