Poprvé v CEWL, hostíme Satu Mare

Ve středu 16. října v 18:00 vstoupíme na domácí palubovce do třetí ze čtyř soutěží, kterých se letos účastníme, a soupeřem nám bude jeden z předních rumunských celků CSM Satu Mare.

„Tým Satu Mare je složen pro tuto sezónu velmi kvalitně. Soupiska obsahuje hned čtyři zahraniční hráčky a dvě hráčky jsou členy širšího kádru národního týmu. Bodově se tento tým opírá především o agilní Američanku Bernice Mosbyovou a zkušenou srbskou rozehrávačku Maju Miljkovićovou. Družstvo hraje velmi organizovaně a právě spolupráce těchto dvou hráček ja často na konci útočných akcí. My budeme chtít využít domácího prostředí a hodně zrychlit tempo hry, což by zkušenému, ale spíše takticky laděnému týmu Satu Mare nemuselo vyhovovat,“ nastínil taktiku trenér Viktor Pruša.

Ve Středoevropské lize obhajujeme bronzovou příčku, a přesto, že se liga rozrostla co do počtu týmů i zúčastněných zemí, chceme znovu bojovat o medailové umístění.

Středoveropská liga CEWL je soutěží pro ženské basketbalové týmy, kterou pořádá Česká basketbalová federace. Letos se jí zúčastní deset týmů z České republiky, Slovenska, Rakouska, Německa, Rumunska a Belgie.

My se v základní skupině B utkáme kromě Satu Mare s SBŠ Ostrava, německým BC Pharmaserv Marburg a belgickým Spirou Ladies Charleroi.

Do bojů o obhajobu pozice půjdou i loňské vítězky z Piešťanských Čajek, naopak stříbrné Hradecké lvice, ani čtvrtí Good Angels Košice se letos Středoevropské ligy nezúčastní. České týmy budou ve skupině A zastupovat Slovanka MB a DSK Levhartice Chomutov, které doplní rakouský UBI Graz a belgický Kangoeroes Basket Mechelen.