Třetí výhra v CEWL, Belgičanky nepořídily

Ve třetím utkání Středoevropské ligy CEWL jsme na domácí palubovce hostili belgické soupeřky Spirou Ladies Charleroi – tým, ve kterém působí i česká reprezentantka Klára Břicháčová.

Před utkáním jsme příliš nevěděli, co od soupeřek čekat. Výsledky z belgické ligy hovořily o tom, že se Charleroi v letošní sezóně nedaří – v belgické lize vyhráli jediné utkání z osmi a ve Středoevropské lize měli bilanci 1:1, když porazili Ostravu a podlehli Marburgu. Trenéři avizovali, že favoritem utkání budeme spíše my, ale že soupeře, o kterém toho moc nevíme, je vždycky snadné podcenit.

To se ale v tomto případě nestalo a po úvodním oťukávání, které ještě bylo vyrovnané, jsme začali diktovat tempo hry a systematicky budovat náskok. Ten během druhé desetiminutovky vystoupal až na 24 bodů, a i když Belgičanky před poločasem snížily na rozdíl 16 bodů, na větší odpor už se nezmohly.

Naše vedení narůstalo a rozdíl 35 bodů před poslední částí hry dával tušit, že výsledek dnes bude jednoznačný. A tak se i stalo. Spirou Ladies Charleroi jsme porazili 83:39 a ve Středoevropské lize si po třetí výhře držíme první místo v tabulce skupiny B.

Nejlepšími střelkyněmi Žabiny byly s 18 body Petra Záplatová, s 12 Beáta Adamcová a s 11 body Natálie Stoupalová. Na straně soupeřek se nad 10 bodů dostala pouze 13bodová Jacobine Klerx, česká pivotka Klára Břicháčová zapsala 9 bodů. Do hry se tentokrát zapojila i Kateřina Galíčková (5 bodů), které pravidla pro hostování umožňují startovat za domovský klub v utkáních hraných mimo Renomia ŽBL. 

Belgičanky zcela propadly ve tříbodové střelbě, když netrefily ani jeden z celkem 11 pokusů, a trápily se i v kolektivnosti – zaznamenaly pouze 6 asistencí a 13 bodů z lavičky, naopak obdržely 44 bodů po ztrátách a 26 bodů z rychlých protiútoků.