Úvodní utkání nového roku v ŽBL neskončilo vítězně

Úvod roku rozhodně nezastihl IMOS v vítězném rozpoložení. Po středeční prohře v Eurolize s Bourges přišla i domácí porážka v ŽBL s Karou Trutnov.

Znovu nekompletní IMOS tahal v průběhu celého utkání za kratší konec. Průběh první čtvrtiny již naznačoval, že hosté mají velký zájem na vítězství. Domácí hráčky přes velkou snahu nedokázaly dostat Brno do vedení a Trutnov odskočil na rozdíl sedmi bodů. Nic nezměnila ani druhá desetiminutovka, na jejímž konci byl rozdíl mezi oběma týmy osm bodů.

Místy Brňanky prohrávaly až 15 bodovým rozdílem. Ve 4.čtvrtině se hlavně bodovým probuzením Jenny Smith podařilo Žabinám ukrajovat z náskoku Trutnova. Už to vypadalo, že Brňanky přeci jen utkání otočí, 4 minuty před koncem normální doby stáhly náskok soupeře dokonce na rozdíl jediného bodu 56:57. Zlom však nepřišel a hosté zásluhou bodů Ostarello a hlavně větší bojovnosti získaly 7 výhru v sezóně a posunuly se před IMOS Brno i v tabulce základní části.

IMOS Brno – Trutnov 58:70 (14:21, 34:42, 44:54)

Nejvíce bodů: Hindráková 17, Smithová 12, Kašpárková 11 – Pazderová 16, Ostarello 14, A. Vacková 14, Ovsíková 10.

Trojky: 2/17 : 4/11
Trestne hody: 14/20 : 14/16
Fauly: 18:19