V EWBL máme první výhru

Již od úvodního rozskoku jsme udávali zápasové tempo, kterému se soupeř nedokázal přizpůsobit. Agresivní obrana dovolila soupeři skórovat až ve třetí minutě a do konce čtvrtiny přidat pouze 4 body.

První čtvrtinu jsme tak vyhráli s výrazným náskokem 21:7. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili se stejnou bojovností a soupeře nutili ke ztrátám. Následně přešlo Grodno do zónové obrany, ale ani to nepomohlo stáhnout náskok Žabin, který do poločasu narostl na 45:17. Do druhého poločasu vstoupil lépe hostující tým, který nás nutil dělat chyby, které následně trestal jednoduchými koši nebo střelami za tři body. I přes toto lehké zaváhání jsme fyzicky náročné utkání dovedli do vítězného konce a radujeme se z první výhry v EWBL 75:53.

,,Dneska jsme měli povinné vítězství před sebou, což se tak stalo. Víceméně jsme rozhodli zápas prvním poločasem, druhý poločas se už jen dohrával„, řekl po utkání trenér Viktor Pruša.

Žabiny Brno – Olimpia Grodno 75:53

Kopecká 15, Vondráčková 12, Holmes 11, Grigalauskyté 9, Stoupalová a Hamzová po 7, Galíčková a Jurčenková po 6, Beránková 2