Po roce se ukážeme zpátky v EWBL a hned na Rosničce

Po výborných startech v domácí ženské lize i evropské druhé nejvyšší soutěži následuje na našem programu Evropská ženská basketbalová liga (EWBL). Ta probíhá podobou menších turnajů, kde každý tým ze skupiny odehraje vždy dvě utkání. První takový turnaj hostíme na Rosničce my, a to již tento víkend 30.-31. října.

Soutěže EWBL pro týmy ze Střední, Východní a Severní Evropy se účastníme již třetím rokem a chceme navázat na naše minulé úspěchy. V prvním a zároveň domácím turnaji přivítáme námi velmi známé Piešťanské Čajky (Slovensko) spolu s Kibirkštis MRU (Litva) a Olimpia Grodno (Bělorusko).

Dalšími celky v naší skupině A jsou běloruský Horizont a ruský BC Samara. Celkově je ve skupině šest klubů, ze kterých dále postupují čtyři. V předchozích dvou ročnících, kterých jsme se účastnili, jsme se probojovali až do samotného Final Four. V sezoně 2019-2020 se však v důsledku koronavirové pandemie finálový turnaj neuskutečnil. Loni jsme se kvůli pandemii rozhodli ročník vynechat. Nyní jsme však zpátky a chceme navázat přesně tam, kde jsme skončili.

„Na zápasy druhé evropské ligy jsme se upřímně ještě skrze Eurocup nestihli připravovat. Začneme v pátek, ale asi nebudeme přímo cílit na soupeře. Je to ve fázi, že opravdu chceme být koncentrovaní a mít fokus na naši hru a na naše věci, ladit detaily. Doufám, že se dostane hodně hráček do rotace a budeme si moct zkoušet věci v zápasových polemikách proti jiným odlišným herním stylům. Jak Bělorusko, tak Litva je pro nás taková neznámá a těšíme se na tuto konfrontaci,“ uvedl hlavní kouč Žabin Viktor Pruša.

Do nové sezony jsme vstoupili velice zdařile. V nejvyšší Renomia ženské lize si držíme se šesti výhrami neporazitelnost a v Eurocupu máme dobře nakročeno k postupu ze skupiny. Slušné výsledky si chceme připsat i ve druhé evropské soutěži. Jak se nám to povede, můžete sledovat s námi tento víkend 30. a 31. října na hale Rosničce. Naše holky startují v sobotu od 17:30 proti Běloruskám.

Turnaj EWBL 30.-31. října (hala Rosnička):

30. října – 15:00 Piešťanské Čajky – Kibirštis MRU
30. října – 17:30 Žabiny Brno – Olimpia Grodno

31. října – 12:00 Olimpia Grodno – Piašťanské Čajky
31. října – 14:30 Kibirštis MRU – Žabiny Brno