Týmovým výkonem válcujeme Keltern

Exceletní první polovinou proti Rutronik Stars Keltern jsme si ve středečním utkání zajistili druhou výhru v Eurocupu. Týmovým výkonem jsme převálcovali našeho soupeře z Německa, když dvoucifernou hranici bodů překročila hned pětice hráček. Na domácí hale jsme tak vyhráli 90:60.

Naše holky předvedly parádní vstup do utkání, když po úvodní desetiminutovce vedly nad svými protihráčkami z Německa 24:7. Výhodu domácího prostředí a vysoké procento střelby jsme udrželi i v následující čtvrtině a do šaten jsme odcházeli s rozdílem 25 bodů.

Náskok jsme si získali hlavně díky naší výborné úspěšnosti hozených košů. Zatímco statistiky střelby soupeřek z Rutroniku se pohybovaly okolo 24%, naše holky skórovaly dvakrát tak častěji. Zejména v hodu ze tříbodové hranice jsme Němky jasně přestříleli. Z dvanácti pokusů jsme se trefili šestkrát, protihráčky zaznamenaly z pěti pokusů pouze jeden koš. Nejlepšími trojkařkami poločasu byly Kateřina Galíčková a Natálie Stoupalová (obě 2/3). Se svými 12 body k výraznému vedení přispěla i Petra Záplatová.

Daleko vyrovnanější souboj přinesla druhá polovina utkání. Soupeř začal trefovat koše a držel s námi krok. Nakonec si však zásluhou první půlky duelu připisujeme druhou výhru v Eurocupu. „Zápas začal velmi agresivně a tvrdě, s čímž jsme nedokázali držet krok. Bez soustředění jsme neproměňovali nájezdy a střely tak, jak jsme normálně zvyklí. Druhá polovina už byla vyrovnaná, ale skóre na tabuli bylo pro eurocupové utkání moc vysoké na to, abychom se vrátili do hry,“ shrnul hostující trenér Christian Hergenröther.

 

 

Vysoké skóre znamenalo i vícero dvojciferných střelkyň. Nejvíce bodů na Žabinské lavičce posbírala Petra Záplatová (19), Natálie Stoupalová (18), Monika Grigalauskyté (14), Bria Holmes (13) a Kateřina Galíčková (11). Naopak soupeřky se musely obejít bez posil Carter a Richardson. „Nezačali jsme příliš dobře a Brno získalo náskok dvaceti bodů od samého začátku, a to dokázalo udržet. Snažili jsme se bojovat a ukázat, co v nás je, ale nestačilo to. Také nám chyběly některé hráčky. Nevím, co k tomu více říct, tento zápas jsme chtěli vyhrát. Věděli jsme, že to je nejspíš naše poslední šance na postup ze skupiny. Výhru jsme potřebovali, takže jsme velmi zklamaní,“ prozradila po utkání Agnieszka Skobel.

 

Pozitivně výhru hodnotí trenér domácího družstva Viktor Pruša. „Přestože nám to dnes soupeř ulehčil menší rotací, kdy do zápasu nezasáhly Richardson a Carter, tak bych na druhou stranu nechtěl nikterak snižovat výkon mých hráček. Dnes obrovská gratulace. Zahráli jsme dnes velmi pěkné utkání jak pro diváka, tak i efektivitou. Byli jsme opravdu všude dříve, hráli jsme agresivně a celoplošně. Také 29 bodů z rychlých protiútoků a 20 asistencí hovoří o kolektivním výkonu, který si myslím nás nakopne do další práce. Což je vidět v progresu a každý zápas jsme lepší a lepší,“ okomentoval.

 

 

Příští eurocupové utkání sehrajeme na palubovce belgického Castors Braine 3. listopadu. Přijít zafandit však můžete již tento víkend 30.-31. října, kdy pořádáme první turnaj EWBL.

Žabiny Brno – Rutronik Stars Keltern 90:60 (24:7, 22:14, 22:21, 22:18)

body: Záplatová 19, Stoupalová 18, Grigalauskyté 14, Holmes 13, Galíčková 11, Hamzová 7, Jurčenková 4, Beránková 4, Vondráčková 0, Kopecká 0, Mikšíková 0