Zpátky do Eurocupu, ve středu vyzveme Němky

Po domácí prohře s belgickým Castors Braine a venkovní výhře nad London Lions nás ve středu 27. října čeká poslední tým eurocupové skupiny K, Rutronik Stars Keltern. Němky v prostorách Rosničky otestujeme od 18 hodin. Zatímco my se pokusíme o další parádní výkon s vítězným koncem, Keltern bojuje o vůbec první výhru v letošním ročníku Eurocupu.

Po dvou kolech Eurocupu se držíme s bilancí jedné výhry a jedné prohry na druhé příčce. Naším posledním soupeřem, se kterým ještě nemáme zkušenosti, je německý Rutronik Stars Keltern. Tým pod vedením pětatřicetiletého Christiana Hergenröthera zatím v evropské soutěži zaznamenal dvě těsné porážky. V úvodním zápase na domácí hale prohráli 78-81 s London Lions, v Belgii jim koncovka utekla o pouhý koš 61-59.

Naším soupeřkám se přestalo dařit i v německé Bundeslize. Z posledních tří utkání v tamní lize vždy odjely basketbalistky s nepořízenou. Loňský i předloňský mistr se tak propadl v pořadí tabulky a se třemi výhrami a třemi prohrami se řadí na šesté místo. 

Naopak Žabiňačky po další vysoké výhře ve Strakonicích drží neporazitelnost a na kontě mají šest výher. I proto si na Němky věří. „Od zápasu očekávám, že bude plně v naší režii. Keltern prohrál 5 zápasů v řadě. I ty, které určitě neměl, zejména v německé lize, a jsou momentálně dle mého názoru hlavami dole. To bychom měli umět využít v náš prospěch. Avšak bychom k tomu měli přistoupit s respektem, jelikož jsou to přeci jen mistři Německa a nebylo by dobré je podcenit. Keltern hraje odlišný basketbal, než který můžete vidět u nás. Proto jim musíme vnutit náš běhavý styl a doufat, že při jejich malé rotaci z toho získáme výhody,“ prozradila Petra Záplatová, jež má s německou ligou vlastní zkušenosti.

Jak se hráčkám jejich ambice podaří uskutečnit, můžete sledovat živě s námi již tuto středu 27. října na Rosničce. Přijďte holky podpořit v jejich dalším evropském úspěchu. Začínáme v 18 hodin.