Ze Strakonic s vysokým rozdílem

S poněkud pozměněnou sestavou bez Anky Jurčenkové, Moniky Grigalauskyté a Petry Záplatové jsme vyrazili pro povinnou výhrou do Strakonic.

Od začátku jsme chtěli diktovat tempo zápasu a udržet koncentrovaný výkon od první minuty až do konce zápasu. V první čtvrtině jsme si vytvořili osmnáctibodový náskok, který do konce prvního poločasu vzrostl o dalších jedenáct. Do druhého poločasu jsme tak vstoupili s náskokem 29 bodů. Třetí čtvrtina však začala lehkým zaváháním, kdy jsme dvakrát po sobě ztratili míč a dostali laciné čtyři body. Na chvíli jsme se přizpůsobili hře Strakonic. Následně jsme se zkoncentrovali a začali hrát opět naši hru. Týmový výkon nás dovedl k další výhře 91:58. Individuálním výkonem dnes zazářila Anežka Kopecká, která si připsala svůj první letošní double-double, kdy zaznamenala 15 bodů a 11 doskoků: ,,zápas proti Strakonicím byl hodně náročný, navíc jsme jeli jen v 8, ale myslím, že jsme nakonec předvedli týmový a bojovný výkon.“

BK Strakonice – Žabiny Brno 58:91 (12:30, 17:28, 15:20, 14:13)

body: Stoupalová 16, Kopecká 15 (11 doskoků, double double), Holmes a Galíčková po 13, Hamzová 10, Vondráčková 9, Beránková 8, Mikšíková 7