V souboji týmů bez vítězství vyhrálo Schio

Utkání dvou týmů bez evropské výhry, mezi Schiem a Brnem, bylo od počátku bojovné na obou stranách. Sice první čtvrtinu prohrály Brňanky o 10 bodů, ale vývoj utkání naznačoval, že svěřenkyně Jana Bobrovského budou mít snahu hrát co nejlépe.

Italky se snažily v dalších čtvrtinách zvýšit náskok, to však Brno nechtělo dopustit a udržovalo soupeře stále na hratelném rozdílu. Rozhodla ale poslední čtvrtina. Ta byla ve znamení americké pivotky Chiney Ogwumike, která se začala pod košem mohutně prosazovat, a hostující hráčky si s ní nedokázaly poradit a celkově tak do brněnského koše nasázela 22 bodů. Brňanky nedokázaly najít odpověď ani v útoku, kde se jim střelecky nedařilo a prosadily se jen Stejskalová, Mainclová a Kašpárková. Brněnských osm bodů pak jen upravilo finální skóre utkání na 87:58.

Ztrát v poslední čtvrtině jsme měli tolik, co v celém utkání. Pod košem se hojně prosazovala Ogwumike, kterou jsme nedokázali ubránit, a navíc se našim oporám nedařilo v útoku,“ zhodnotil vývoj poslední desetiminutovky trenér Jan Bobrovský. Nejlepší hráčkou IMOSu byla Jenna Smith, která nastřílela 13 bodů a díky jedenácti doskokům zaznamenala v utkání double-double.  „Dnes jsme si zvýšily sebedůvěru v týmu. Byl to pro nás z mnoha důvodů důležitý zápas. Měly jsme náročné předchozí týdny, ale byly jsme připraveny,“ okomentovala výsledek utkání domácí Laura Spreafico.

Italský tým si tak připisuje svoji první výhru v Eurolize a Brno si na ni bude muset počkat. „Je to velká škoda. Tři desítky jsme hráli slušný basketbal, dařilo se nám udržet soupeře na rozdílu 10 až 15 bodů. Bohužel ve čtvrté čtvrtině jsme soupeři podlehli 23:8, čímž jsme pokazili celkový výsledek,“ uvedl po utkání trenér Brna Jan Bobrovský.