Valosun v brněnském derby zdolal Žabiny

Brněnské derby v letošní sezóně ovládl Valosun, když porazil Žabiny vysoko 82:51. Přes vyrovnaný začátek odskočily hráčky Králova Pole ve druhém děství a toto manko Žabiny nedokázaly již dohnat.

Vyrovnanost přineslo první hrací období. Ačkoli domácí hráčky začaly v úvodu Žabinám odskakovat až na 14:5, hosté zabraly a brzy dotáhly skóre na nerozhodné. Poslední body ve čtvrtině srovnalo výsledné skóre na 18:16.
Zabrat se podařilo domácím ve druhé čtvtině. Do čtvrté minuty se skóre vyvíjelo vyrovnaně (28:25). Od této chvíle ale začaly úspěšným zakončováním hráčky Valosunu svoji sérii, po které dovolily soupeři pouze jednu šestku a samy nasbíraly 17 bodů. Rozdíl mezi oběma týmy v poločase byl dvacetibodový a zdálo se, že je utkání rozhodnuto.
Po poločasové poradě se ale karta obrátila a Žabiny začaly mazat náskok soupeře. Podařilo se jim stáhnout náskok na 9 bodů (50:41). To si však domácí nenechaly líbit a odskočily opět, tentokráte na rozdíl 16 bodů.
Nepřesné pokusy Žabin v posledním období jen dokonaly prohru s Valosunem na 82:51.

Valosun Brno – Žabiny Brno 82:51 (18:16, 45:25, 61:45)
Nejvíce bodů: Šujanová 19, Adamcová 14, Kopecká 13, Sanfordová 11, Mrhálková 10 – Vučurović 20, Holešinská 9, Stoupalová 6.