Vstup do Českého poháru Žabinám vyšel, postupují do dalšího kola

Brňanky vstoupily do Českého poháru v jeho třeím kole. Na utkání se vypravily do Ostravy, kterou přehrály 47-68 a hladce tak proklouzly do dalšího kola. Se stejným soupeřem se Žabiny střetnou opět v nejvyšší ženské ligové soutěži v neděli, opět na jeho domácí půdě.

Svěřenkyně Jana Bobrovského vstoupily do utkání vyrovnanou čtvrtinou (18-17), ve které v brněnském dresu skórovalo duo Ulrica Holmquist a Latinka Dušanić. Převahu ukázaly Žabiny už ve druhém dějství, kdy se dařilo střídajícím hráčkám a hladce si tak vytvořily náskok 10-26. Po poločasové pauze opět zabrala Ostrava, která stáhla na konci třetí desetiminutovky čtyři body z náskoku hostí. Ale tento vývoj si Brňanky nenechaly líbit a i díky rozstřílené Vitulové (v zápase 14 bodů) a nakonec uhrály jednadvacetibodové vítězství.

SBŠ Ostrava – BK Žabiny Brno 4768 (18-17, 10-26, 11-7, 8-18)
Body: Burzová 14, Vojtíková 11, Smutná 8 – Holmquist 19, Dušanič 15, Vitulová 14, Šoukalová 8
Fauly: 22 : 11
Trojky: 4/21 : 3/16
Trestné hody: 3/5 : 19/24
Úvodní foto: Pavel Netolička – pavelnetolicka.eu