Východočešky byly k nezadržení, poslední předvánoční výhra zůstala v Hradci

Hradecké lvice nadělily v posledním předvánočním utkání Žabinám vysoko 80:38. Brňanky tak zůstaly na sedmém místě ŽBL.

Rozloučení s letošním rokem si jistě hráčky představovaly jinak. Třebaže utkání po tři čtvrtiny nikterak nevybočovalo z doposud odehraných, zásadní zvrat nastal až v závěrečné čtvrtině. Ta stála Brňanky přijatelný rozdíl, jelikož ji prohrály 32:4, zejména díky přesnosti střelby a úspěšnosti trojek domácích. Celkově proměnily hráčky Hradce do žabinského koše 13 trojek a neobdržely ani jednu. Na výsledku se také podepsala úspěšnost střelby, ve které se hostujícím Žabinám taktéž nedaiřlo, proměnily jen 26 % ze svých pokusů. Nejplatnější hráčkou Brňanek se stala Lenka Šoukalová, která proměnila v utkání 9 bodů, doskočila 6 míčů.

Hradec Králové – Žabiny Brno 80:38 (14:12, 25:6, 9:16, 32:4)