Vynikající obrana značí příslib

Na KP Brno jsme narazili v semifinále Českého poháru, s KP jsme odehráli poslední utkání základní část a s KP odehrajeme opět po roce čtvrfinále playoff. Z 6. pozice narazíme na třetí Kénik, více se dozvíme po rozkliknutí.

Žabiny v novém složení, ale stále v čele s panem Bobrovským, má před sebou druhé playoff v kariéře. Po minulé sezoně vládla spokojenost, kdy jsme splnili všechny cíle, tedy hrát playoff a uspořádat Český pohár. Titul z Českého poháru byla třešnička na dortě, odměna za dobře odvedenou práci. 

Tak jak v minulé sezoně, tak i v této jsme skončili na 6. místě, ale úplně v jiné pozici. Oproti minulému ročníku máme o 2 vítězství více a lepší výchozí pozice pro playoff, tedy dostat se i na 4. místo, nám unikla smolně o jedno vítězství, ale takový je sport…V týmu vládne s dosavadními výsledky spokojenost a teď se soustředíme pouze na postup do semifinále playoff a bojovat tak o medaile.

Nejlepší obrana v lize po USK!

Pouhých 62 bodů v utkání průměrně střelí náš soupeř, to značí po USK Praze druhou nejlepší obranu v Ženské basketbalové lize. Není to žádné překvapení, již v minulé sezoně jsme se v této dovednosti pohybovali na vrchních místech ligy. 

Rozpis utkání playoff

Čtvrtfinále playoff se hraje na tři vítězná utkání.

středa 21.3. hala Vodova

sobota 24.3. 17:00 hala Rosnička

úterý 27.3. hala Vodova

čtvrtek 29.3. hala Rosnička

sobota 31.3. hala Vodova

KP Brno – Basket Žabiny Brno 68:57

Švrdlíková 20, Adamcová 9, Křivánková 7, Bays a Buzov po 6, Šoukalová 5, Tomancová 4

Šestky: 27/21

Trojky: 5/0

David Zdeněk (trenér KP Brno): „Poslední utkání základní části už mělo parametry play off. Byla to těžká generálka na vzájemnou sérii, snad pochopíme, že se musí hrát vždy na 100 procent, nic nedostaneme zadarmo. Bylo vidět, že Ilona (Burgrová) a Sonia (Ursu) jsou zvyklé na velké bitvy a tým podržely.“ 

Viktor Pruša (trenér Žabin Brno): „Z naší strany pěkný zápas i přes absence Hausknechtové a Stoupalové. Je důležité vzít si dobré věci do čtvrtfinálové série.“