Žabiny porazily Ostravu v šesti hráčkách

Žabiny přicestovaly k utkání v důsledku nemoci Kláry Křivánkové a Natálie Stoupalové v šesti. Přesto na půdě Ostravy se přiblížily stobodové hranici a připsaly si vítězství.

Nadvládu v utkání Žabiny převzaly od první minuty a Ostravu ke kormidlu zápasu vůbec nepustily. První body obstarala Maja Vučurović, následně po koších Dušanič rostlo skóre Brna kupředu. Ačkoli hostující Butts (úspěšnost střelby přes 76 %) se snažila vývoj utkání korigovat, následně se k srbskému duu přidala i Petra Holešínská a konec první čtvrtiny 11:26 předznamenal vývoj celého utkání. V následujících čtvrtinách se náskok zvyšoval, po šestnáctibodové šňůře narostl náskok Brňanek až na 41 bodů. Ostravské hráčky zvládly náskok ještě stáhnout, a tak vítězství putuje do Brna poměrem 56:92. Žabiny na ostravské palubovce předvedly celkem 40 doskočených míčů.

SBŠ Ostrava – BK Žabiny Brno 56-92 (11-26,10-20,9-23,26-23)
Body: Butts 15, Burzová 10, Kubíčková 8, Vojtíková 7 – Vučurović 31, Dušanič 24, Holešínská 14, Vitulová 10, Škoualová 8, Neubauerová 5