Žabiny si prohrou na palubovce VŠ zkomplikovaly cestu do play-off

Tým VŠ Praha v letoším ročníku spíše patřil k outsiderům. V posledních kolech se však ze všech sil snaží probojovat do play-off. Po výhře nad Slovankou udolaly Pražanky i Žabiny 74:59.

Kratší konec v utkání tahaly Žabiny od začátku. Zejména rozstřílená domácí Pudláková, která v utkání nadělila Žabinám celkem 17 bodů, tvořila s dalšími hráčkami náskok VŠ, který se však Žabinám dařilo díky Kláře Křivánkové a Vučurović stáhnout a tříbodový rozdíl po první čtvrtině nevypadal nějak hrozivě. Střeleká krize se držela Žabin ale od následující čtvrtiny. Timeout si vynutil skoro desetibodový náskok ve druhé minutě druhého hracího období, ale bohužel neúspěšně. Čtyři koše a tři úspěšné šestky byly málo proti 21 bodů domácích a poločasový rozdíl narostl na třináct bodů, které se pak již táhly přes druhý poločas.
Ani poločasová patnáctiminutová pauza nepomohla Žabinám k obratu. Sice se jim v úvodu podařilo stáhnout náskok na 7 bodů, Pudláková opět natáhla náskok zpátky na 12 bodů. Bodově se Žabiny snažily táhnout Horáková, Dušanič a Křivánková. Maja Vurčurović se již ve druhém poločase netrefila ani jednou. Snaha tak vynesla pouze vyrovnanou třetí čtvrtinu, která z náskoku Pražanek odepsala pouhý bod. Závěr zápasu pak již jen dokonal vítězství domácích, na body Křivánkové a Šoukalové dokázaly domácí hráčky vždy odpovědět a zápas zakončila trojkou domácí Opočenská.
Žabiny tak po prohře neudržely svoji pozici v tabulce a propadly se na osmé místo. Jeho udržení, stejně tak jako místo v play-off, nyní bude velmi těžké a v případě, že nevybojují v základní části další výhru, záležet na výsledcích konkurentů oscilujících kolem postupových míst tabulky Bonver ŽBL.

VŠ Praha – Žabiny Brno 74:59 (19:16, 21:11, 18:19, 16:13)
Nejvíce bodů: Pudláková 17, Záplatová a Opočenská po 15, Sládková 14 – Křivánková 14, Dušanič 11, Vučurovič 10.