Žabiny vs. Trutnov 1:0

V předehrávce prvního kola play-off proti BK Loko Trutnov jsme potvrdili roli favorita, oslabené soupeřky jsme na domácí půdě porazili vysoko 78:44 a ve čtvrtfinálové sérii jsme se ujali vedení 1:0. Ze začátku utkání však nic nenasvědčovalo tomu, že půjde o tak hladké vítězství…

Oslabený soupeř

Ačkoli se trutnovský celek musel obejít bez několika hráček – chyběly Rylichová, Skutilová, Králová a Ježková, začátek utkání (na body velmi skoupý, po 5 minutách bylo skóre 5:4) byl poměrně vyrovananý a stav po 1. čtvrtině 22:16 dával Lokomotivě šanci se ještě rozjet.

Další zranění

V 7. minutě si však zranila koleno Potočková, a tak do druhé desetiminutovky nastupovaly soupeřky v ještě užší rotaci.  Krátce po začátku druhé čtvrtiny jsme se dostali na dvouciferný náskok, a protože trutnovským odešla střelba, když proměnily střely za pouhých 9 bodů (za 2 trojky z pole a 3 trestné hody), navýšili jsme vedení na poločasových 16 bodů (41:25).

Bez dramatu

Ve druhé poločase Trutnov, který na hřišti točil pouze šest hráček, nenašel na zdramatizování zápasu síly. 19 bodů oproti našim 37 nestačilo ani na to, aby se nám soupeřky alespoň přiblížily. Většinu závěřečné části hry navíc odehrál Trutnov v pěti, protože se zranila i Tereza Šípová. Konečné skóre tak je 78:44.

Carter a nikdo víc

Ačkoli se Brittany Carter snažila, seč mohla, její 20bodový zápis zbytek týmu nijak výrazně nedoplnil. Po 8 bodech přidaly Kozumplíková a Šípová a 5 Adams.
Trutnovanky dnes zradila střelba z pole – s celkovou úspěšností 20 % opravdu neměly šanci.

Oproti tomu na naší straně se do hry zapojily všechny hráčky ze soupisky a hned 4 z nich se dostaly na 10 a více bodů – Zohnová (14 b.), Webb (12 b.), Vacková (10 b. + 10 doskoků) a Dudášová (10 b.)

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: „Začátek úplně nenasvědčoval tomu, že vyhrajeme nakonec takovým skóre. První čtvrtina byla nervózní z obou stran, zvlášť u nás. Báli jsme se trochu zakončení, ale jsem rád, že v průběhu druhé čtvrtiny a hlavně ve třetí čtvrtině jsme zápas rozhodli a dopadl pro nás vítězně. Já jsem apeloval na holky, že první utkání play-off je hodně důležité pro vývoj celé série, takže jsme rádi, že jsme tohle zvládli a ustáli.“

Michal Martišek, trenér BK Loko Trutnov: „Velice těžko se mi hodnotí dnešní utkání, samozřejmě gratuluji soupeři, těšili jsme se na zajímavou play-off sérii. Bohužel nám vypadlo několik hráček už před samotným utkáním, samozřejmě zranění patří ke sportu, ale takovou bezmocnost, jakou jsme dnes zažili my, opravdu nepřeji nikomu. Když se nám další dvě hráčky zranily přímo v utkání, tak jsme utkání dohrávali v pěti. Sice tu máme dorostenky, ale ty mají za sebou své utkání a zítra je čeká další, tak jsme nechtěli riskovat další zranění těchto mladých hráček. Potřebujeme se dát nějak dohromady, já doufám, že hráčky, které zůstaly doma, budou příští týden k dispozici a pokusíme se tuto sérii nějak dokončit. Samozřejmě nic nevypouštíme, ale v pěti lidech se proti vyspělému týmu Žabin nedá nic dělat. Myslím, že jsme bojovali, co nám síly stačily. Nemám holkám co vyčíst, ale bohužel ten osud je momentálně trošku krutý.“

Čtvrtfinále pokračuje v úterý 12. března od 18:30 na palubovce Trutnova a sledovat nás můžete online na TVCOM.cz.