Základní skupinu ŽBL zakončí Žabiny na Královce

Při posledním zápase základní skupiny ženské ligy Žabiny zavítají na palubovku svého jediného letošního přemožitele – USK Prahu. V sobotu 5. března od 18 hodin na hale Královka se brněnské basketbalistky pokusí navázat na výkon z domácího utkání, kde s mistrem držely krok téměř 25 minut. A ačkoliv mají za sebou velice náročný týden, věří, že USK dokáží potrápit.

Finální tečku za základní částí ŽBL Žabiny udělají v sobotu 5. března. Podruhé v letošní sezoně se střetnou s USK Prahou a to od 18 hodin na Královce. „Čeká nás nejtěžší soupeř s velkou kvalitou na všech postech. Mnohdy jsou tyto zápasy těžší mentálně, protože víte, že ten souboj nejspíš nevyhrajete. Ale zároveň do toho můžeme jít s čistou hlavou a zkusit z toho pro sebe získat maximum,“ prozradila Petra Záplatová.

Zatímco Žabiny v posledním týdnu sehrály čtyři opravdu těžké a těsné duely, Pražačky si v domácí lize připsaly jednoznačné výhry, kdy svým soupeřkám čtyřikrát nadělily více než 100 bodů. Žabiny patří s Hradcem Králové k jediným českým týmům, které s mistrovským tornádem dokázaly letos držet rytmus.

Pražačky na Rosničce na konci listopadu zvítězily především zásluhou třetí čtvrtiny a zahraničních posil 69:91. Zbylé minuty Žabinské hráčky předváděly parádí výkon, na který chtějí navázat i v sobotu. „Chceme odehrát kvalitní zápas a zkusit být pro USK důstojným soupeřem a připravit se dalším kvalitním utkáním na druhou část sezony. První zápas pro nás nebyl vůbec špatný. Drželi jsme se a hráli jsme tři vyrovnané čtvrtiny. Nedovolili jsme tak USKu vystřídat všechny hráčky z lavičky, což si proti ostatním týmům může dovolit. Jsme teď sice v jiné fázi sezony, máme za sebou náročný týden. Přesto ale doufám, že budeme hrát svou hru a USK potrápíme,“ dodala Záplatová, jež svými 19 body přispěla k poslední domácí výhře nad Hradcem.