ŽBL – 1.kolo: BK Kara Trutnov – BK IMOS Brno 67:71

První ligový zápas sezóny 2014/15 za náš tým zahájila sestava Hindráková – Stejskalová – Tetemondová – Smith – Aili. Pětici se dařilo a odehrála bez střídání celou první čtvrtinu. Úvodní čtyři minuty byl zápas srovnaný, poté jsme zaveleli k útoku několika trefami z dálky. V 7. minutě Frida Aili upravovala skóre na 12:20. Jenže během dvou minut se podařilo domácím hráčkám stáhnout manko na jediný bod a začínalo se v podstatě od znova. Ovsíková s Pazderovou našly několik děr v naší obraně a zvýšily na 25:22 po první části.

Ve druhé části dostaly prostor na palubovce i mladší hráčky a značně oživily naši hru. Také jejich zásluhou jsme během pěti minut srovnali stav a po trefě Aili už jsme opět vedli. V poločase jsme drželi hubené jednobodové vedení.

Po změně stran se oba týmy přetahovaly o vedení. Výrazněji jsme odskočili přesně v polovině čtvrtiny díky podkošové trefě Tetemondové – 43:49. Domácí hráčky dotíraly, ale v závěru čtvrtiny nás držela Jenna Smith. Třetí desetiminutovka dopadla smírně 21:21. Stále jsme tak drželi jednobodový náskok.

Smith se dařilo i v závěrečné čtvrtině, ale činily se také trutnovské cizinky a utkání bylo pět minut před koncem otevřené, 62:67. Domácí během tří minut stáhly manko na dva body, 67:69. Závěr utkání byl velmi chaotický, ale naštěstí jsme jej zvládli. Klid nám dodala podkošová trefa Smith deset sekund před koncem, 67:71.

BK Kara Trutnov – BK IMOS Brno 67:71 (25:22, 12:16, 21:21, 9:12)

Zveme Vás na první domácí ligové utkání – v sobotu od 17:00 proti Hradci Králové.