ŽBL – 4.kolo: BK IMOS Brno – VŠ Praha 65:49

Ke druhému domácímu ligovému utkání nastoupil náš tým proti VŠ Praha. Nutno říct, že vstup do utkání byl velmi podobný našemu minulému utkání s Hradcem Králové. Zápas byl od samého začátku velmi vyrovnaný. Skóre po deseti minutách 18:18 budiž toho důkazem. V úvodní části bylo naše nejvyšší vedení tříbodové. Nejvíce se dařilo Hindrákové, Mainclové a Stejskalové, které silně podpořily náš tým i v obraně. Soupeřky ale i přesto nacházely nějakou skulinu.

Ve druhé části se ale vše změnilo. Hra byla z naší strany famózní. Naše trefy celá Rosnička oceňovala ovacemi. Největší si v závěru poločasu vysloužila Stejskalová, která zvrátila vedení na naši stranu sedmi body v řadě! V 19. minutě jsme vedli 29:24. A to ještě nebylo všechno. Po trefách Aili a Šoukalové a zejména trojce Křivánkové Rosnička vybuchla nadšením. V závěru jsme soupeřky doslova převálcovali a vedli jsme 36:24. Stejskalová za 20 minut nasbírala 12 bodů.

Do druhého poločasu jsme vstoupili solidně 6:2. Povolili jsme ale v obraně a véešky během chvilky snížily na osm bodů. Ve 25. minutě, 42:34. Po oddechovém čase jsme zagresivnili útok a vynucovali jsme si fauly. Šestky se nám dařily a co bylo důležitější, rozstřílely se Aili a Smith, které zařídily stav po třech čtvrtinách 53:36.

Za sedmnáctibodového vedení už jsme mohli hrát bez nervů. Ve 34. minutě Aili zvyšovala vedení na 22 bodů! Poté jsme ale několikrát chybovali a to soupeřky potrestaly snížením na 12 bodů. Faulů a velkých minel už jsme se ale po zbytek utkání vyvarovali a nedovolili jsme soupeřkám ohrozit naši výhru.

Ve středu 5.11. vstoupíme do Euroligy utkáním ve francouzském Bourges.

BK IMOS Brno – VŠ Praha 65:49 (18:18, 18:6, 17:12, 12:13)
Brno: Stejskalová a Aili 12, Hindráková 11, Mainclová 10, Smith 9, Kašpárková 6, Křivánková 3, Šoukalová 2
: Záplatová 14, Pudláková 11, Sládková 7, Nováková 6, David 4, Elhotová 3, Šípová a Bakajsová 2Doskoky: 39 – 37
Trojky: 2/12 – 3/8
Trestné hody: 13/15 – 4/8