ŽBL odstartujeme v Hradci

Dá se říci, že Žabiny vstoupí již tradičně do nové sezony Ženské nejvyšší soutěže proti Hradeckým lvicím. Tentokrát však ve středu 27. září vyjedou na soupeřovu palubovku. Nová kapitánka Natálie Stoupalová věří, že i přes brzký konec přípravy seberou síly a z Hradce přivezou první letošní výhru.

Stejně jako v mnoha sezonách minulých, první kolo české nejvyšší soutěže otestuje basketbalistky brněnských Žabin zostra. Jejich soupeřkami budou totiž loni čtvrté Hradecké lvice, se kterými mají bohatou zkušenost vypjatých koncovek. A přestože minulý rok Žabiny v každém vzájemném střetu zvítězily, úvodní zápas na domácí hale Rosnička vyhrály jen o jeden koš 72:70.

Ve středu je naopak čeká nepříjemné bouřlivé prostředí v Hradci. „Na zápas se těšíme, ale trápí nás trošku marodka. Doufám, že se dáme do pořádku a užijeme si první ligový zápas s vítězným koncem pro nás,“ řekla pivotmanka Natálie Stoupalová. Žabiny celou přípravu musely z několika důvodů absolvovat v neúplné sestavě. Poslední turnaj v Trutnově dokonce vicemistr zrušil. Trable ale nyní hází za hlavu a soustředění upíná na novou sezonu, do které chce zapsat zdárný start.

V jakém rozpoložení a s jakou formou Žabiny Brno začnou jejich jubilejní 30. sezonu, můžete sledovat ve středu 27. září živě od 18:30 v prostorách haly Sokola Hradce Králové, anebo v přímém přenosu na TVcomu.