Zlato vezou žákyně z mezinárodních her 3X3

Tým složený z našich žákyň vybojoval na International Children’s Games Coventry 2022 zlato v basketbalu 3×3. Kamila Trusková, Ema Rozsívalová, Julie Drholcová a Barbora Šubová, pod vedením trenérky Ivy Andreskové, se na 54. mezinárodních dětských hrách v britském Coventry probojovaly až do finále bez jediné prohry. V základní skupině odehrály 5 zápasů, ve čtvrtfinále porazily Karlovy Vary, v semifinále Šoproň a ve finále v prodloužení porazily australský tým North Sydney. O titul bojovalo celkem 17 týmů z celého světa.

Mezinárodní dětské hry jsou velkou sportovní událostí, které se účastní přes 1 500 mladých sportovců z celého světa. Soupeří se v sedmi disciplínách – lezení, stolní tenis, plavání, atletika, tenis, fotbal a basketbal. Jejich smyslem není jen sportovní zápolení, ale i boření kulturních bariér při vzájemném setkávání a doprovodném programu.

Pro holky je to letos další velký úspěch v řadě. Pod vedením Petra Křivánka se v kategorii U15 staly mistryněmi republiky a získaly zlato na Olympiádě dětí a mládeže, která se konala před prázdninami v Olomouci.