16. kolo ŽBL: Slovanka

V sobotu 23. ledna na Rosničce odehrajeme 16. kolo Renomia ŽBL s klubem Slovanka. Ta se aktuálně nachází až na 10. místě tabulky a v posledním společném souboji jsme ji porazili o více než 30 bodů.

Stejně jako do předešlého utkání vstupujeme i tentokrát jako papíroví favorité. Ovšem i přes tabulkovou pozici soupeře ho však nesmíme podcenit. V některých utkáních totiž dokázal s těžkými soupeři více než jen držet krok. K týmu přišla nová trenérka Romana Krämer společně se zahraniční akvizicí, kterou je Američanka Monica Louise Engelman. Nám nadále chybí dvě zraněné hráčky Hamzová a Buřtová. Do utkání však půjdeme s úkolem kvalitní práce v obranné fázi, od které se dále budeme moci odrazit ve střelbě. 

Jak jsme již na začátku sezónu avizovali, snažíme se o zapojení mladých hráček z juniorské kategorie, a to jak do tréninkové tak i do hracího procesu. Postupně jsme letos do tréninku a jednotlivých utkání zapojili Mikšíkovou, Stlouklovou, Pokornou a Ebenhöhovou. V posledních dnech se v tréninku velmi slušně jeví i několik dalších mladých hráček kategorie U19. Jednou z nich je i Zuzana Křížová, která dostane příležitost naskočit do svého premiérového utkání v dresu A-týmu právě v sobotu proti Slovance.

„V sobotním utkání nás čeká Slovanka, která dovede být nepříjemným soupeřem a nedá nic zadarmo. Věřím, že pokud budeme hrát svoji hru a budeme bojovat od začátku do konce, tak dotáhneme zápas do vítězného konce“, říká Anežka Kopecká.