Bez dvou bodů za sto

I přesto, že naše obranná fáze dnes neodpovídala našim standardům, povedlo se nám utkání dovést až do vítězného konce. Slovanka nastoupila s americkou oporou Engelman na pozici rozehry, která nás potrápila 20body. Posila v podobě trenérky Romany Krämer se také výrazným faktorem, a tak dnešní utkání nebylo až tak jednoduchou úlohou, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Úvodní rozskok skončil v našich rukou a hned v první minutě skórovala Stoupalová. Poté však přišla naše dvouminutová bodová pauza. Tu však přerušila Vacková svým nájezdem. Od té doby se hra přelévala z jedné strany na druhou.  Již v této čtvrtině dostala šanci šestnáctiletá Zuzana Křížová, která do ŽBL utkání nastoupila poprvé.  Čtvrtinu jsme ukončili výsledkem 22:20.

Druhou část hned odstartovala Engelman svojí úspěšnou střelou za tři body a nám nastala opět více než dvouminutová bodová absence. Tentokrát to byla Stoupalová, která pauzu utla v podobě úspěšných trestných hodů. Až v šesté minutě se nám podařilo skóre vyrovnat a soupeře již k vedení v tomto poločase nepustit. Do poločasové porady jsme do šatny odcházeli s příjemným náskokem 46:38.

Třetí čtvrtinu opět započala Stoupalová střelou z pole. Následovala ji Galíčková s ukázkovou střelou za trojkovým obloukem. V této části hry byla bodově nejvýraznější Galíčková, která přispěla celkem deseti body. Tuto čtvrtinu jsme ukončili 70:58.

V poslední desetiminutovce se předháněla Galíčková s Křivánkovou, kdy si nakonec každá připsala slušných šest bodů. Pět minut před koncem se do utkání zapojila i mladá Stloukalová. Celkové skóre uzavřela Vondráčková úspěšnou střelou z pole. Dnes se tedy můžeme pochlubit výhrou 98:74.

V konečném důsledku se nám povedlo snížit ztráty na 12 a očividným důkazem kolektivní hry je i 24 asistencí, které jsme si dnes připsali na své konto. Nejlépe bodující hráčkou dnešního utkání je Katka Galíčková (21 b.). V těsném závěsu je Křivánková (20 b.), která se navíc dostala přes 1.000 nastřílených bodů v ŽBL a Vacková (16 b.). Míša Vondráčková překonala hranici 500 asistencí. Zapomenout nesmíe ani na Šoukalovou s krásnými 7 asistencemi v tomto utkání.

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: „My jsme dnes rádi za výhru a za kvalitní utkání, protože Slovanka dostala kvalitu v podobě hráčky Engelman na pozici jedna a také v podobě trenérky Krämer. To znamená hra s pravidly proti dobrému soupeři. Proto dnes místy to utkání vypadalo velice slušně. My jsme si určili nějaké faktory, ve kterých se chceme zlepšit. To byly ztráty a obranná fáze. Tuto sezónu dostáváme hromadu bodů právě díky nedostatečnosti těchto faktorů. Tento rok nemám strach o útok, ale v obraně jsme dostali opět 74 bodů. Zápasy se vyhrávají obranou, my se v tomto faktoru musíme zlepšit. Je to o individuální zodpovědnosti a nám z toho potom zbytečně vznikají ztráty v útoku. Těch dnes bylo sice jen 12, ale stále to je faktor, který musíme zlepšit.“

Marcela Krämer, trenérka Slovanka: „První poločas byl z naší strany a ze strany soupeře dost zajímavé utkání. Bylo na co se dívat. Akorát pak jsme udělali nějaké chyby, nejen my, a utkání se úplně otočilo, holky se sesypaly. Bohužel máme další zraněnou hráčku, což mě vůbec netěší. My se musíme zlepšovat a pracovat na individuálních herních činnostech.“