7. kolo ŽBL: BLK Slavia Praha

V sobotu 26. října nás od 17:00 čeká další z venkovních zápasů – v rámci 7. kola Renomia ŽBL vyjíždíme na pražskou Slavii. Naše soupeřky jsou aktuálně v tabulce čtvrté se třemi výhrami nad Trutnovem, Strakonicemi a Slovankou a se třemi prohrami s Chomutovem, KP Brno a Hradcem Králové a na jejich soupisce oproti loňské sezóně nezůstal kámen na kameni.

Pokud si vezmeme na paškál českou složku kádru, zůstaly z loňské sezóny pouze Petra Bakajsová,  Barbora Jindrová a Tereza Sedláčková.  Slavia mohutně využila odchod dvou týmů z ŽBL a z Nymburka k sobě zlákala rozehrávačku Elišku Mircovou a  Kamilu Hoškovou (se 14 boy na utkání doposud nejlepší střelkyni Slavie v této sezóně) a  z Brna pak v Teamstore hostující hráčku KP Barboru Holubovou. Ze Slovanky navíc přišla rozehrávačka Tereza Motyčáková.

Kromě posil z českého rybníka mají Slávistky stejně jako loni na soupisce početnou cizineckou legii. Ze SBŠ Ostrava se do Prahy přestěhovaly srbská rozehrávačka Ines Corda a litevská pivotka Ieva Savickaite. K nim vedení klubu přilákalo Francouzku Angélinu Turmel, Nizozemku Richelle Van der Keijl a mladou Slovenku Sofiu Bilíkovou.

 

Utkání můžete sledovat živě na TVCOM.cz.