8. kolo ŽBL: Boje v první čtyřce

První listopadový víkend bude patřit 8. kolu ŽBL a nás čeká výjezd za nelehkým soupeřem do Nymburka. Ten v posledních dnech získal významné skalpy eurocupových soupeřů ze slovenského Ružomberoku a slovinského Celje, na druhou stranu se v české lize nadřel na vítězství proti papírově slabšímu Trutnovu a Slovance. Přesto, že nymburský tým disponuje spolehlivými střeleckými oporami v podobě Američanky Wellsové, Rusky Chomenčukové a Terezy Krakovičové (dříve Peckové), které se pravidelně dostávají na dvouciferný zápis, je právě nízké procento úspěšnosti střelby jedním z důvodů herního trápení Nymburka v posledních utkáních ŽBL.

V těchto i v eurocupových střetnutích projevily nymburské hráčky bojovného týmového ducha – Ružomberok pokořily až v posledních vteřinách a zvítězily o jediný koš, v utkání proti Celje se dokázaly k výhře probojovat ze stavu minus 17. Tomu napomáhají i stabilní výkony hráček z lavičky, mezi které patří i dvě pro českou ligu poměrně nezvyklé zahraniční akvizice ze Švédska – Sofia Johanna Prytzová a Bella Crystel Bittarová.

„Nymburk vyhrál oba eurocupové duely a v lize doma zaváhal pouze v koncovce proti KP Brno. Kvalitně složený kádr je nebezpečný na všech postech a je výrazně širší než minulý rok. Pod taktovkou Wellsové, která hraje ve velké formě, a se zkušenými hráčkami v podkošovém prostoru budeme muset pro výhru podat výkon na hraně možností, a to jak nasazením, tak po taktické stránce. Pokud vytvoříme dostatečný tlak v obranné fázi při osobních soubojích, budeme těžit z rychlé hry směrem dopředu a dobře selektovat a využívat střelecké možnosti, můžeme být konkurenceschopní,“ očekává těžké utkání trenér Žabin Viktor Pruša.

8. kolo nabídne zajímavé souboje mezi prvním a druhým týmem tabulky (USK proti KP Brno) a mezi třetími Žabinami a čtvrtým Nymburkem. Je tedy téměř jisté, že se postavení celků na čele tabulky bude v sobotu měnit. Chcete být u toho? Pojeďte s námi do Nymburka nebo sledujte utkání živě na tvcom.cz. Začínáme v sobotu 3. listopadu v 17:00.

Utkání: DSK Basketball Nymburk – BK Žabiny Brno
Datum, čas a místo: 3.11.2018 17:00, Sportovní centrum Nymburk
Kolo: 9. kolo ŽBL