Po prohře s Nymburkem zůstáváme třetí

Souboj třetího a čtvrtého v tabulce nabídlo 8. kolo ŽBL, ve kterém jsme bojovali o průběžné 2. místo v tabulce na palubovce Nymburka. Vyrovnané utkání jsme bohužel do vítězného konce nedotáhli.
Skóre otevřela postupně čtyřmi proměněnými trestnými hody Justina Matuzonytéová, skle však vzápětí srovnaly Stehlíková s Wellsovou a byly to tyto dvě nymburské hráčky, které se společně s kapitánkou Alenou Huňkovou největší měrou postaraly o vítěznou první čtvrtinu svého týmu (27:18). Druhou čtvrtinu jsme podobným poměrem (15:24) vyhráli my, a na tabuli tak v poločase svítilo shodné skóre 42:42.

Ve třetí čtvrtině si nymburské hráčky vybudovaly náskok až 6 bodů, zatímco my jsme je po celých 10 minut pouze stíhali. Soupeřky nám však nedovolily více než remízu a do závěrečné části hry šly s vedením o 4 body (68:64).
Na body chudá (15:13) čtvrtá desetiminutovka byla především soubojem obran, které nabídly oběma týmům jen minimum otevřených střel. Hráčky Nymburka využily naše ztráty a dvě a půl minuty před koncem utkání vedly už o 10 bodů. Přestože jsme jejich náskok dokázali stáhnout na pouhé 4 body, na obrat už nebylo dost času. Nymburku jsme tak podlehli 83:77.

Rozhodujícím okamžikem utkání byl podle trenéra Žabin Viktora Pruši začátek čtvrté čtvrtiny: „Začali jsme být hodně statičtí. Upustili jsme od pohyblivosti, která nás zdobila v průběhu zápasu.“

„Hráli jsme až do konce, protože by se v konečném účtování mohlo počítat i skóre,“ uvedla po utkání Nikola Dudášová. Jak se ukázalo, nejen v konečném zúčtování, ale i v tom průběžném. Protože v utkání mezi prvním ZVVZ USK Praha a do té doby druhým KP Brno zvítězil jasně pražský celek, spadl kvůli horšímu skóre náš městský rival na čtvrtou příčku a my zůstáváme třetí. Na druhé místo se posunul právě náš přemožitel z Nymburka.