Ani letos nebude IMOS chybět ve finále Českého poháru

IMOS Brno vstoupil prvním utkáním, nasazen přímo do semifinále, do Českého poháru a po vítězství nad Hradcem Králové si vybojoval postup do finále, kde na něj čeká tým USK Praha.

 Hradecké Lvice vstupovaly do utkání posíleny o včerejší výhru nad tradičním rivalem z Trutnova, ale také měly o jeden zápas v nohou více, protože IMOS byl jako finalista loňského ročníku nasazen přímo do semifinále. Také to vypadalo, jako by brněnské hráčky měly na začátku střetnutí více sil. Hradec sice zahájil trojkou Hartigové, ale pak začalo ofenzivní trápení. Lvice často kvůli ztrátám ani nevystřelily, a když už ano, úspěšnost bila nízká. Toho Brno využilo, aby získalo náskok.

 Když však Hradec zaktivnil obranu, dokázal IMOS dostat do úzkých a vyrážel do rychlých protiútoků. Vedení Brna se začalo otřásat, až se nakonec změnilo v jednobodové manko. To však zapůsobilo jako povel pro brněnské basketbalistky, aby zvýšily úsilí. I díky tříbodovým pokusům si vzaly vedení zpět a do poločasu ho dokonce rozmnožily na dvojciferné.

 Do druhého poločasu vstoupily Lvice zónovou obranou, kterou sice IMOS „trestal“ úspěšnými střelami z dálky, ale to pouze na začátku. Právě obrana byla rozhodujícím faktorem, který vedl k dalšímu vyrovnávání průběhu utkání. Čtyřbodový rozdíl sliboval pro závěrečné dějství dramatický průběh. Když pak Hradec proměnil dvě trojky v řadě, bylo o zápletku postaráno.

 Až čtyřbodové vedení si získaly Lvice a držely ho ještě dvě minuty před koncem utkání. IMOS ale dokázal trestat hradecké fauly z trestných hodů a v rozhodujících chvílích se nemýlil ani při střelbě z pole. Ta naopak zradila hradecký tým. Brno dobře odstupovalo do vymezeného území a tím eliminovalo hradecké nájezdy. Rozhodující brněnský nájezd pak proměnila Jena Smith a IMOS tak opět postoupil do finále. I když až na poslední chvíli.

 „Bylo to vyrovnané utkání. My jsme si ten náskok prošustrovali v podstatě sami. Přestali jsme hrát a zbytečně ztráceli míče,“ hodnotil výsledek utkání trenér Brna Jan Bobrovský.

V závěrečné přehatované východočešky vedly, nicméně Brňanky dobrou obranou dokázaly utkání opět otočit. Po dramatické koncovce si zajistily postup do finále, ve kterém se střetnou s týmem USK, obhájcem z loňska. „Ten závěr byl o štěstí, o nějakých střelách, jestli nám padnou nebo nepadnou, možná i o nějakých rozhodnutích, “ řekla po utkání Romana Ptáčková, trenérka Sokola Hradec Králové.

BK IMOS Brno – Hradec Králové 61:59 (17:12, 37:27, 49:45)

Jalčová 19, Smith 16, Stejskalová 12, Hindráková 6, Kašpárková 5, Mainclová 3, Beránková a Křivánková 0 – Hartigová 15, Zavázalová 11, Likhtarovich 9, Rosenbaumová 8, Kuthanová a Pochobradská po 5, Křížová 4, A. Andělová 2, G. Andělová 0

TH: 13/13 – 8/6
Trojky: 2 – 5
Doskoky: 28 – 26
Zisky: 6 – 9
Ztráty: 12 – 12
Asistence: 6 – 12
Fauly: 9 – 14

 zdroj: cbf.cz / bkzabiny.cz