Ostrava překvapivě potrápila IMOS

Ačkoli ostravský tým donedávna patřil k samotnému konci tabulky ŽBL, jeho poslední výsledky ukazují, že změna trenéra a obnova týmu nese ovoce. Ostravanky dokonce potrápily i IMOS, který se v utkání musel obejít bez své opory Kateřiny Hindrákové.

Dlouho nemohly Brňanky přijít na to, jak dostat míč do ostravského koše, povedlo se jim to az na sklonku 3. minuty. Vyrovnané utkání naznačovalo, že boj bez nemocné opory IMOSu Kateřiny Hindrákové bude těžší než by se mohlo zdát. Čtvrtinu, která neměla jednoznačného lídra nakonec zakončila úspěšným tříbodovým pokusem domácí Williams, která tak poslala Ostravu do 4bodového vedení. Vyrovnaně proběhla také druhá desetiminutovka, kterou pro změnu vyhrál těšně IMOS.

Až ve druhém poločase se povedlo hráčkám IMOSu dostat se do vedení, obě čtvrtiny Brňanky vyhrály (15:23 a 8:15). K obratu se utkání dostalo až od 5. minuty třetí čtvrtiny, zejména díky zlepšené útočné hře. Největší problémy dělala v utkání domácí Williams, která proměnila 21 bodů a doskočila 11 míčů.

Utkání bylo zajímavé i statistikami. Velmi dobré utkání se opět podařilo Ivaně Jalčové, která proměnila opět letošní rekordní počet bodů – 23 a postarala se zároveň o 7 doskoků. Pozitivně dopadlo také utkání pro Michaelu Stejskalovou, která ze svých pokusů nakonec proměnila 17 bodů. Čtyři doskoky a 12 bodů pak přidala Aneta Mainclová, která tak zakončila tio nejlepších střelkyň.

SBŠ Ostrava – BK IMOS Brno 53:66 (20:16, 30:28, 45:51)

Body Ostrava: Williams 21, Hillard 13, Kovačevič 8

Body Brno: Jalčová 23, Stejskalová 17, Mainclová 12

Osobní chyby: 20:11

Trestné hody: 9/11 : 10/13

Trojky: 2 : 4