Namísto výhry IMOS v Nymburku padl

To, že letos Nymburk haje velmi dobře a atakuje přední místa v ŽBL jsme se letos již zvykli. Těsnou výhru z haly Rosnička teď IMOSu středočeské hráčky oplatily.Brňanky tentokráte odcestovaly v plné sestavě, vpořádku byla již kapitánka Kašpárková i Jenna Smith. V počátku utkání to vypadalo jako vcelku vyrovnaná bitva, v prvním dějství se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Nakonec dva body náskoku nahnal Nymburk.  Následovala vyrovnaná čtvrtina (15:15) a týmy se odebraly do šaten. Utkání tak stále nemělo svého leadera.

Rozuzlení však přinesla třetí čtvrtina. Úvodní dva body Jalčové se staly na 4 minuy pro IMOS jedinými a následné pak až přidala Barbora Kašpárková ze svého pokusu, kdy stahovala náskok ze 14 bodů na 11. Pak opět zabraly nymburské opory, zejména Rolle a náskok byl opět 15 bodů. Poslední košem Smith pak jen upravil náskok hostí na 13 bodů. Svěřenkyně Jana Bobrovského tak prohrály čtvrtinu 20:9.

S tímto rozdílem pak už přes velké snahy nezvládly Brňanky nic udělat, i s vyhranou poslední desetiminutovkou 12:16 smazaly z náskoku jen 4 body. Nymburk tak slaví cenné vítězství 67:58, kterým si upevnil svoji příčku v ŽBL.

Celé utkání odehrála Ivana Jalčová i Jenna Smith, která byla nejužitečnější hráčkou Brna. O nejvíce bodů se zasloužily Michaela Stejskalová a Jenna Smith po 14, o bod méně proměnila Kateřina Hindráková.

Nymburk – IMOS Brno 67:58 (20:18, 35:33, 55:42)
Nejvíce bodů:
Rolleová 18, Bortelová, Mišurová a Monroeová po 13

Body Brno: Smithová a Stejskalová po 14, Hindráková 13, Jalčová 9.

Trojky: 5:7

Trestné hody: 10/12 : 7/11

Osobní chyby: 19:14

Další utkání kola:
VŠ Praha – USK Praha 60:93 (9:31, 27:56, 45:77)
Valosun Brno – Hradec Králové 75:73 (24:17, 41:37, 60:62)
Strakonice – Karlovy Vary 57:44 (10:2, 23:22, 36:27)
Slavia Praha – Trutnov 100:97 po třetím prodl. (16:22, 40:33, 55:55, 71:71, 80:80, 92:92)