Anna Jurčenková se vrací do Žabin!

Velice zkušená 195cm vysoká podkošová opora se po 7 letech vrací zpět do brněnských Žabin. Za svoji dosavadní profesionální kariéru Anička nasbírala 13 titulů ve slovenské extralize, další v německé a řecké nejvyšší lize, dvě stříbrné v české (2012-2014) a bronzovou v polské extralize.

Zkušeností za své působení nasbírala více než dost, a to ať už v zahraničních nejvyšších ligách, tak i v prestižní Eurolize. V polovině nedokončené sezóny 2019/2020 v řeckém Olympiakosu se Anička vrátila zpět do slovenských Košic, s nimiž získala bronzovou medaili. Ve slovenské extralize jasně vyniká nejvyšším průměrným počtem doskoků v obranné fázi (8,09/utkání) a v útoku svému týmu průměrně pomáhá 15body.

„Anička měla výbornou sezonu v Košicích, kde dovedla svůj tým ve Slovenském poháru ke zlatu. Má zkušenosti z Euroligy, které našemu týmu budou svědčit“, komentuje příchod nové posily generální manažer Radek Šír. „Chtěl bych také poděkovat Romaně Ljubasové z Inca Collagen, jejíž finanční podporu využijeme i na příchozí hráčku“, dodává.


V roce 2012 jsi zahájila své zahraniční působení. Proč jsi se na sezónu 2020/2021 rozhodla hrát opět na Slovensku?

Sezóna v Řecku byla v půlce března přerušena, kdy jsme byli papírově zvoleni jako mistři. Já jsem se vrátila domů a vzhledem k tomu, že jsem přes léto nedostala nabídku do zahraničí, začala jsem hrát s Košicemi. Byla tam možnost odejít, pokud by přišla nabídka, ale nakonec jsem byla spokojená a odehrála tam celou sezónu.

V Brně jsi působila v letech 2012-2014. Co tě přesvědčilo vrátit se po 7 letech zpět do brněnských Žabin?
Byla jsem v Brně velmi spokojená. Byly to moje první roky v zahraničí a našla jsem si tam mnoho skvělých přátel, se kterými jsem v kontaktu dodnes. Takže převážně vzpomínky a momentálně mi to přišlo jako nejlepší možná volba.

Jaká jsou tvá očekávání v nové sezóně?
Věřím, že sezóna bude úspěšná a že si ji užijeme už i s diváky na tribunách. Hlavně si chci také užít zdraví a dosáhnout těch úspěchů, které si před sezónou určíme.

Na co se do Brna těšíš nejvíce?
Mně se v Brně líbilo celkově. To, jak fungoval klub a jak jsem se tam cítila. V podstatě nevidím žádný velký rozdíl mezi životem na Slovensku a v Česku, takže jsem se cítila jako doma a byla jsem tam spokojená. Tudíž v globále mi to Brno přirostlo k srdci jak po basketbalové stránce, tak i ze strany společenského života.