Bronzová sezóna

Pojďme si přiznat, kdo z nás si na začátku sezóny pomyslel, že získáme medaili? Našim cílem jistě byla, ale průběh sezóny příliš příznivě nevypadal.

Velké restrikce, odchody partnerů, zákazy, pravidelné testování, zrušení nadstavbové části, COVID manuál a mnoho dalších nepříjemností, které v této sezóně proběhly. Podmínky nebyly jednoduché pro nikoho, nám se však povedlo přizpůsobit se, a i v tomto „nouzovém režimu“ na sobě nepřestávat pracovat. Pravda, ne vždy jsme byli stoprocentní. Chvíli nám to šlo lépe a chvíli zase o něco hůře. Naše odhodlání však s každým utkáním rostlo. Přesto, že nám někteří lidé nevěřili a v určitých chvílích naše vyhlídky nebyly zrovna nejlepší, podařilo se nám díky týmovému duchu a obrovské dávce odhodlání získat 3. místo v nejvyšší české ženské basketbalové lize. Pro nás to byl a stále je jeden z nejvíce vydřených úspěchů za poslední dobu.

Co na sezónu říká kapitánka družstva Klára Křivánková? „Letošní sezóna přinesla hodně změn i výzev, ale také šťastný medailový konec. I přes to, že na jejím začátku nás okolí spíše podceňovalo a řadilo na konečné nižší příčky, jsme si s holkami věřily a věděly přesně, co chceme – medailové umístění. Lehké zklamání přišlo, když se nám nepodařilo postoupit do finále, ale Hradec letos, stejně jako každý rok, předváděl skvělé výkony, které byly nakonec nad naše síly. Skvělým týmovým duchem, soudržností a vzájemnou podporou, kdy jsme jedna za druhou stály a věřily si, se nám podařilo porazit KP rovnou 3:0, což pro nás bylo velkým bonusem. I když letos byly podmínky těžké, jsem ráda za to, s jakým týmem jsem KP mohla překonat. Za to a naprosto užasnou sezónu bych celému svému týmu chtěla moc poděkovat“.

„Letošní sezóna pro nás od začátku byla opravdu náročná. Bylo tam strašně moc faktorů, které v této sezóně ovlivnily naše fungování ať už herního procesu, tak i klubu z globálního hlediska. Všichni jsme se museli nějakým způsobem uskromnit a ty podmínky rozhodně nebyly přívětivé. Od samého zahájení a následného přerušení ligy, přes tréninkový proces ve venkovních prostorách až po velice omezené možnosti regenerace. Přes to všechno se holky semkly a společně vybojovaly bronzovou medaili. Já jsem na ně opravdu neskutečně pyšný za to, co tuto sezónu dokázaly“, hodnotí sezónu s úsměvem na tváři hlavní trenér Viktor Pruša.