Máme bronz!

Na domácí palubovce porážíme potřetí v řadě KP Brno v poměru 73:67. S čistým kontem jsme tak v boji o třetí místo překonali městského rivala a odnášíme si zaslouženou odměnu v podobě bronzové medaile.

Pomalejší začátek
Již od samého začátku bylo vidět, že to bude nepříjemný boj. První pětiminutovku si do své režie vzala Vacková s Hamzovou. Míšinu střelbu za 3 body prokládala Eliška svými dynamickými nájezdy. Ovšem stejně jako tomu bylo v minulosti, i tentokrát se začátek utkání podařil více soupeři a v první čtvrtině nás porážel 17:23.

Další čtvrtinu započala Kopecká střelou z velké vzdálenosti, kterou nás přiblížila ke královopolskému skóre. Což se ovšem nelíbilo soupeři a tak se nadále snažil udržovat alespoň mírný náskok. Ten však na konci čtvrtiny vymazala Vondráčková, když se trefila z trojkového oblouku a vyrovnala tak skóre na 35:35.

Druhý poločas v naší režii
Po poločasové pauze jsme se do utkání vrátili odhodláni vyhrát a tuto sérii ukončit. Bylo vidět, že KP toho má již dost. Začátek třetí čtvrtiny vypadal, že skórovat na soupeřově staně budou nejspíš pouze cizinky. Hra byla velmi tvrdá a oba celky měly společných soubojů již po krk. Bylo tak odpískáno mnoho osobních chyb, některé i nesportovní a dokonce padly i technické chyby na obou stranách. Královopolanky byly unavené, nepozorné v obraně a tak nám dávaly mnoho prostoru pro střelbu ze střední i velké vzdálenosti. Toho jsme náležitě využili a vybudovali si osmibodový náskok do poslední části hry.

Napínavá koncovka
Poslední desetiminutovku otevřela Vacková její klasickou střelou za tři body. I přesto, že sil již mnoho nezbývalo, vítězství bylo na dosah a tak jsme přitvrdili v obraně a KP tak povolili jen málo pokusů ze střední ani velké vzdálenosti. Desetibodový náskok čtyři minuty do konce se jevil velmi slibně, KP však z posledních sil přitlačilo a postaralo se o velice napínavou koncovku. Necelou minutu před koncem se trefila Beránková za tři body, a tak náš náskok klesl na pouhé čtyři body. Tento rozdíl jsme si již dokázali udržet a nakonec ještě Hamzová přidala dva body z trestných hodů. Mohli jsme tak slavit krásnou bronzovou medaili.

Nejlepšími hráčkami utkání bylo na naší straně jednoznačně trio: Adamcová (18b.), Hamzová (16b.) a Vacková (13b.), které odehrály opravdu skvělou sérii proti KP.

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: „Je to nepopsatelné. Je to strašná odměna pro nás všechny, jak realizační tým, tak i pro hráčky. Po sezóně, která nebyla pro nikoho jednoduchá, obvžlášť pro nás ne, od samého začátku. Ale to, jak se s tím hráčky vypořádaly, konkrétněji teď to bylo vidět na této série, kdy jsme se mnohokrát dostávali z těžkých situací na hřišti. Každopádně ony ukázaly takovou mentální odolnost, takový zápal a takovou vůli, že je to opravdu nepopsatelný pocit. Já si mylsím, že jsme vyhráli naprosto zaslouženě a teď nám nezbývá nic jiného než slavit. Současně si myslím, že hlavními faktory našeho vítězství je energie, bojovnost (jak na hřišti, tak i ta mentální) a také koletnivní pojetí, které my máme celou sezónu. To znamená, že se do hry dokázaly dostat většinou všechny hráčky. Trio Hamzová, Vacková, Adamcová byly ty, které ve všech třech zápasech odehrály velmi slušně. Ale všechny ostatní hráčky udělaly obrovské kvantum práce a hlavně plnily do puntíku, co jsme si řekli a za to jim velké dík a odměnou je těch to třetí místo“.