Beáta Gazda ukončila profesionální basketbalovou kariéru

Není to tak dávno, co řekla své ano a své příjmení změnila z Adamcové na Gazda. Teď však nastala další změna, a ta je bohužel méně příjemná. Ostřílená křídelnice se totiž rozhodla, že po 21 letech ukončí svoji úspěšnou basketbalovou kariéru.

Bety s basketbalem začínala v Tišnově jako sedmiletá dívka, která již v 15 letech přestoupila do brněnského Králova Pole, kde prošla dorosteneckými kategoriemi až do té ženské. Poté se však Bety rozhodla pro přestup právě do brněnských Žabin. Zde se svým týmem vybojovala dvakrát 1. místo v Českém poháru, získala stříbrnou a bronzovou medaili v ŽBL a bronzovou medaili v CEWL. Mimo to prošla přes mládežnické a dorostenecké reprezentační výběry až po ženskou reprezentaci a v sezóně 2013/2014 dokonce získala ocenění nejlepší mladé hráčky.

„Původně jsem basket nechtěla úplně utnout, ale plánovala jsem se více věnovat své práci, což nakonec nebylo možné skloubit, a tak jsme se společně s vedením dohodli, že dále pokračovat nebudu. Samozřejmě mě to mrzí, a to především kvůli holkám, měly jsme super partu, ale věřím, že se nám podaří udržet v kontaktu nadále. Konec kariéry mi však otevírá brány jinde a já se těším až budu pánem svého času. Mám v plánu se naučit lyžovat, hodně cestovat a naučit se další jazyk. To jsou aktuálně asi moje nejbližší plány a na ty se moc těším“, říká o svém profesionálním basketbalovém konci Beáta Gazda.

 

Po tak úspěšné profesionální basketbalové kariéře však přišel čas nové životní etapy a my Bety děkujeme za dlouholeté působení v Žabinách a přejeme jí ať se jí daří v osobním i profesním životě.

Oficiální rozloučení s Beátou proběhne při turnaji BESU CUP.