Letní příprava zahájena!

Nová sezóna je již za rohem, první utkání ŽBL nás čeká 25. září, a tak asi nikoho nepřekvapí, že zahajujeme letní přípravu. Ta má hráčky co nejlépe připravit na sezónu jak po kondiční stránce, tak i po té herní. Také je zde prostor pro celkové sehrání týmu, což je jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňující průběh celé sezóny.  

Již tradičně Žabiny zahájily přípravu ve Friends Fitness pod vedením kondičního trenéra Jiřího Panáčka. Tréninkové jednotky budou probíhat ve dvou fázích a basketbalová příprava v hale na sebe nenechá dlouho čekat. Na míče si totiž svěřenkyně Viktora Pruši sáhnou již v druhém týdnu přípravy.

Naši společnou přípravu jsme všechny začaly sportovní prohlídkou jako každý rok. Momentálně se už nacházíme v období, kdy se pracuje především na fyzické síle a kondici. Všechny do toho dáváme maximum, protože víme, že tohle nám bude pomáhat celou sezónu. Už se ale samozřejmě těšíme do haly, kde je to ta oblíbenější část letní přípravy, říká Eliška Hamzová.

V průběhu přípravy také odehrajeme několik přípravných utkání v rámci jednotlivých turnajů. Jeden z nich budou brněnské Žabiny dokonce pořádat, a to konkrétně BESU CUP. Tudíž si zapište do svých diářů datum 3. září, kdy na Rosničce změříme své síly s BC Polkowice (v 17 hod). Následující den budeme hrát o konečné umístění v turnaji, a to v 11:00 nebo 13:30. Další turnaj nás již tradičně čeká v Trutnově v termínech 12.-14. září a přípravnou fázi zakončíme na turnaji ve Slovinsku ve dnech 17.-19. září.

Program je nabitý a vy se v nové sezóně rozhodně máte na co těšit!