Kateřina Hindráková jde pro míč s VŠ Praha

Béčko USK neuhájilo domácí palubovku

Patnácté kolo nejvyšší ženské soutěže znamenalo soupeře VŠ Praha. Výborným vstupem do utkání o který se postarala celá základní pětka si Brno vypracovalo náskok, který do konce utkání Praha nedokázala stáhnout.

Po první čtvrtině Brňanky vedly o dvanác bodů (8:20). Druhou desetiminutovku sice vyhrály hráčky VŠ, nicméně pouze o tři body, a tak Brnu stačil nahnaný náskok z prvního období na pohodlné vedení 29:38.

Nejméně bodů padlo v úvodní čtvrtině druhého poločasu. Za domácí se prosazovaly dobře Záplatová a Mircová, ale až od páté minuty a dokázaly náskok Brna dostat na pět bodů. Toho se však Brňanky nelekly a úspěšným zakončováním opor týmu  postupně náskok IMOSu opět narostl až na konečných 58-66.

VŠ Praha – BK IMOS Brno 58-66 (8:20, 29:38, 44:49)

Body Praha: Záplatová 17, Sládková a Nováková po 10, Elhotová 9

Body Brno: Smith 15, Hindráková 14, Stejskalová 13, Jalčová 12, Křivánková 9

Fauly: 18:18

Trestné hody: 11/13 : 15:19