Toruň uhájila domácí vítězství. Ale měla namále

S odhodláním odjely svěřenkyně Jana Bobrovského do Polska. Toruň, sousední tým z tabulky Euroligy, ale nakonec uhájila domácí palubovku.

Vstup do utkání byl velmi podařený a hráčky Brna hrály s Polkami vyrovnanou partii. Až v závěru první čtvrtiny díky rychlému protiútoku nahnala Toruň šestibodový náskok. Méně vydařená, ale pouze v kontextu soupeře byla druhá čtvrtina, ve které si IMOS připsal o šest bodů méně než soupeř a v poločase tak oba tými dělilo dvanáct bodů.
Druhý poločas však byl pro Brňanky povedený. Stáhly náskok soupeře na pouhých 5 bodů, ale odpověď ze strany toruňských hráček v podobě tříbodových střel opět vedla k odskočení na náskok, se kterým si už Brno nevědělo rady.

„Je to škoda. Nebýt zbytečných ztrát míčů, tak jsme mohli uhrát lepší výsledek. A možná i poprvé vyhrát. Soupeřky držely hlavně jejich americké posily. Přesto jsme odvedli solidní výkon. Bohužel jsme na konci všech čtvrtin inkasovali laciné koše,“ komentoval výsledek utkání Jan Bobrovský.

Střelecky se utkání velmi podařilo Kateřině Hindrákové, která se společně s Ivanou Jalčovou postarala o brněnských 39 bodů (24+15). Svůj double-double opět proměnila Jenna Smith s 13 body a 10 doskoky.

Energa Toruň – BK IMOS Brno 79:71 (21:15, 37:25, 54:45)
Body Toruň: Reid 21, Pawlak a Harris po 9, Misiuk 8
Body Brno: Hindráková 24, Jalčová 15, Stejskalová 13, Smithová 10.
Fauly: 20:12.
Trestné hody: 14/12 – 12/10.
Trojky: 7:5.

Další utkání skupiny B: Kayserispor – Bourges 77:73, Orenburg – Schio 84:74, Fenerbahce Istanbul – Salamanca 66:63.