Bělorusky nenašly na naši agresivní obranu lék, vezeme výhru o 12

Po včerejším nevydařeném utkání se Samarou se holkám proti BC Horizont Minsk dařilo mnohem lépe. Agresivní obranou vytěžily snadné akce v útoku a běloruského soupeře poráží 60:72. Po druhém kole EWBL konaném v Piešťanech tak s bilancí tří výher a jedné prohry zůstáváme v čele tabulky.

Jakoby se včerejší utkání vůbec neodehrálo, nastoupily holky do dnešních bojů s běloruským BC Horizont. Od úvodního hvizdu nastartovaly Žabiňáckou pevnou obranu a rychlý přechod do útoku. Soupeřky z Minsku využívaly především výškové převahy 197 cm vysoké Anastasiyi Verameyenky a po první desetiminutovce tabule ukazovala vyrovnané skóre o bod (17:18).

Druhou čtvrtinu však basketbalistky z Rosničky přitvrdily ještě více v obraně a nedovolily běloruským pivotmankám se prosazovat. Soupeřky z Minsku chybovaly a ze zisků a rychlých protiútoků tak Žabiny navýšily svoje vedení na rozdíl sedmnácti bodů (26:43). „Konečně jsme hrály agresivně v obraně a díky tomu jsme se dostávaly v útoku do pozic, které jsou pro nás výhodné. Oproti včerejšku jsme byly soustředěnější na hru a plnily pokyny, co jsme od trenérů měly,“ prozradila změnu dnešní hry rozehrávačka Eliška Hamzová.

V další části zápasu rozhodčí zřejmě chtěli odčinit poměr faulů z předešlého poločasu (8 pro Žabiny vs. 12 pro Minsk), když už po pěti minutách naše hráčky měly na kontě pět týmových faulů. Po několika útočných chybách Žabin navíc hlavní trenér Viktor Pruša neudržel nervy a inkasoval technickou. Deset našich faulů oproti čtyřem soupeřovým dovolilo Běloruskám se vrátit do utkání s stáhnout dvouciferný náskok na 47:55.

I přes zranění Míši Vondráčkové v koncovce třetí čtvrtiny a nasbíraných čtyřech osobních chybách třech našich basketbalistek jsme nedovolili žádnému dramatickému obratu. S BC Horizont Minsk vyhráváme 60:72 a po druhé fázi EWBL zůstáváme v čele tabulky. „Jsme rádi, že jsme dokázali napravit včerejší zápas. Je to pro nás důležitá výhra s výhledem na playoff Eurocupu, co nás čeká příští týden,“ dodala Hamzová.

BC Horizont Minsk vs. Žabiny Brno 60:72 (17:18, 9:25, 21:12, 13:17)

Body: Holmes 20, Hamzová 12, Stoupalová 11, Grigalauskyté 8, Záplatová 6, Galíčková 5, Jurčenková 4, Vondráčková 4 (v zápase si poranila kotník), Kopecká 2, Buřtová (nenastoupila)