Vyrážíme vstříc Maďarkám za první účastí v play-off ECW

Očekávané play-off Eurocupu je tady a s ním i Žabiňácká cesta do Maďarska. Po úspěšné základní části nastupují basketbalistky z Rosničky do další fáze soutěže, kde se dvaatřicet týmů porve o postup do top 16. Žabiny si účastí v play-off zajistily historický výsledek. Ale jak již dříve avizoval hlavní kouč Viktor Pruša, neznamená to pro ně konečná a chtějí se posunout ještě o krok dál. V cestě jim stojí maďaský celek DVTK, se kterým první utkání sehrají ve středu 15. prosince v DVTK Areně.

Žabiny se ve své premiérové sezoně Eurocupu umístily na druhé pozici v základní skupině K, když dvakrát nestačily na soupeřky z Belgie. Díky výslednému kladnému skóre obsadily šestnáctou pozici z dvaatřiceti postupujících týmů a zajistily si tak výhodu domácí předvánoční odvety. K postupu do TOP 16 si musí poradit s zkušeným týmem ze silné maďarské ligy DVTK Miškolc, jenž svoji skupinu F vyhrál.

Stejně jako Žabiny, hráčky DVTK prohrály ve skupině dvě utkání. Prvně nestačily na turecké basketbalistky Orman Genclik (81-73) a poté na ruskou Nika Syktyvkar (82-68). Ve všech zápasech v maďarském dresu dominovaly především zahraniční posily. Nejvytíženější hráčkou je britská křídelnice Cheridene Green hned vedle Američanky Keyony Lavette Hayes či Černohorky Milici Jovanovič.

Trenér Viktor Pruša již dříve avizoval, že je čeká soupeř nelehký. Zatímco pro Žabiny je letošní sezona premiérou, Maďarky se řadí k pravidelným účastníkům této druhé nejvyšší evropské ligy. Z posledních tří ročníků vždy postoupily do play-off a dvakrtá rovnou do osmifinále. „Hodně ukáže první zápas hraný u soupeře a celkově aktuální forma obou týmů. Venkovní zápasy se vyhrávají obranou. Pokud se nám povede zbrzdit hlavní zahraniční opory, na které soupeř spoléhá, můžeme mít v domácí odvetě nadějné vyhlídky směrem k postupu,“ prozradil kouč.

S dobrým skóre na domácí odvetu se chtějí vrátit i samy hráčky. „Nečeká nás lehký úkol, ale věřím, že jsme dobře připravení. Stojí před námi kvalitní soupeř a musíme se snažit, abychom si do předvánočního utkání přivezli co nejlepší výsledek,“ řekla Sarah Beránková.

Přímý přenos prvního souboje play-off DVTK vs. Žabiny Brno můžete sledovat ve středu 15. prosince na YouTubovém kanálu FIBA od 18 hodin.