Bod navíc pro Slávii znamená úvodní prohru v sezóně

Tím nejtěsnějším, bohužel nepříznivým, rozdílem vstoupil tým BK Žabiny Brno do nové sezóny nejvyšší ženské basketbalové ligy. Po dramatické koncovce si vítězství z domácí palubovky Brna odváží BLK Slavia Praha.

Vstup do utkání nebyl takový, jaký by trenér Jan Bobrovský od svých svěřenkyň očekával. V první čtvrtině a i v průběhu celého zápasu se prosazovala nejvíce nová srbská posila Maja Vučurović, která postupně do hostujícího koče nastřílela 26 bodů. Slavia dokázala odskočit až o 12 bodů, zejména díky košům Krystal Vaughn, která byla v prvním období k nezastavení.

Manko z úvodní čtvrtiny, ale dokázal tým v průběhu druhé stáhnout a rozdíl pouhých pěti bodů. Nevjíce se na tom zašloužila Stoupalová a Vučurović, které se postaraly o všechny body týmu ve druhém dějství vyjma tří. Ve třetí desetiminutovce posunula Brno o šest bodů Hana Horáková svými dvěma trojkami v rozmězí 45 vteřin a rázem tak Brňanky byly blíže šoupeři. Sice se trefovala i Slávie, ale další domácí trojku vstřelila Hošková a poslední koš Stoupalové znamenal dvoubodové vedení Brna před rozhodující čtvrtkou. Přetahovaná o vítězství nakonec skončila lépe pro Slavii, která v lépe zvládla dramatickou koncovku.

Svůj první start nejvyšší soutěži vyšel Natálii Stoupalové a Lucii Hoškové. Stoupalová proměnila 26 bodů, Hošková bodů 6, obě hráčky proměnily i dvě trojky.
Hana Horákové se poprvé na palubovku dostala v průběhu první čtvrtiny a celkově v utkání nasbírala necelých 32 minut. Z počátku se jí do střel mnoho nechtělo, po osmělení formou dvou úspěšných trojek to však byla zpět Hanka, kterou všichni známe. „Jsem ráda, že jsem přežila,“ sdělila s úsměvem. Nakonec se může pyšnit 8 body, 2 asistencemi a 4 doskoky.
Trenér Bobrovský ze zápasu odcházel drobně zarmoucen. „Je to škoda,“ sdělil bezprostředně po konci utkání. „Bylo to vyrovnané utkání a kdybychom prohráli o víc bodů, tolik by to nebolelo.“

BK Žabiny Brno – BLK Slavia Praha 77:78 (18:26 34:39 57:55)
Body: Vučurić 26, Stoupalová 16, Holešinská 9, Horáková 8 – Vaughnová 26, Johsonová 18, Kritscherová 11, Johnová 10.

Trojky: 8/18 : 6/13
Trestné hody: 15/22 : 18:30
Fauly: 24:23