Tým pro novou sezónu posílí Švédka a dvě Srbky. Tenisky obuje i Hana Horáková

Na kapitánském postu se žádné novinky neodehrají. Tým povede Barbora Kašpárková, která v týmu zůstala současně s Klárou Křivánkovou, Petrou Holešínskou a Lenkou Šoukalovou. Zbytek týmu prošel obměnou. Zahraničními posilami pro novou sezónu budou dvě Srbky – Jelena Velinović a Maja Vučurović a Švédka Ulrica Holmqvist. V dresu Žabin se představí také Hana Horáková, která se vrací po dvouleté pauze.

Jelena Velinović hrála v loňské sezóně Euroligu za Energu Toruň, Vičurović za USO Mondeville. Ulrica Holmqvist prostředí české ligy zná, vloni startovala v dresu Karlových Varů. Jediným českým přestupem je příchod Gabriely Giacintové, která se vrací z angažmá z Francie a Valosunu Brno.Tým je doplněn talentovanými odchovankyněmi mládežnických družstev. Nejvyšší ženskou soutěž si tak zahrají Natálie Stoupalová, Lucie Hošková a Adéla Neubauerová.

Fanoušky jistě potěší i návrat legendy českého basketbalu Hany Horákové. Ta po mateřské pauze znovu obleče dres týmu ze Žabovřesk. Nechce ale být tou tahounkou týmu, ale pomoci svému týmu.

Své první soutěžní utkání odehraje v sobotu 19. 9. proti BLK Slavia Praha.