Boj o Brno začíná. Derby s KP již tuto sobotu

Po reprezentační pauze se vracíme zpátky do rozběhlé sezony. A že nás čeká ostrý návrat! V sobotu 20. listopadu hostíme našeho dlouholetého rivala KP Brno v rámci ženské nejvyšší ligy. V utkání chceme udržet dosavadní neporazitelnost a dokázat, že Brno patří nám. Boj o basketbalové královny města začne od 17 hodin na hale Rosnička. Přijďte nás podpořit a vytvořit atmosféru, jakou každé správné derby potřebuje.

Po zápasové přestávce, kdy české lvice bojovaly v kvalifikaci na mistrovství Evropy 2023, se vracíme zpátky do nejvyšší ženské soutěže. V domácí ŽBL zatím držíme se šesti výhrami vlnu neporazitelnosti. Tu si chceme zachovat i po souboji s Kénikem. „Po repre pauze nás čeká utkání se sousedským týmem KP Brno. Jako v každém derby zde půjde určitě o velký boj o každý míč. Naším úkolem bude hrát naši agresivní obranu a zaměřit se na jejich zahraniční posily, které tým táhnou. Věřím, že potvrdíme ligovou neporazitelnost a dotáhneme zápas k vítězství,“ prozradila týmové ambice Sarah Beránková, jež ještě loni zastávala roli královopolské kapitánky.

Hráčky KP Brno jednoznačně patří k našim těžkým protivníkům. V minulosti jsme s nimi odehráli plno kvalitních utkání, které končily nepatrným rozdílem ve skóre. Naposledy jsme se s konkurenčním brněnským týmem střetli v boji o třetí místo v loňské sezoně. Z bronzových medailí jsme se nakonec radovali my a to za série výher 3:0.

Vítězství si chceme odnést i z našeho letošního prvního střetu. Zatímco Žabinské hráčky mají ve středu 17. listopadu volno, aby si pětice reprezentantek po náročném víkendu mohla odpočinout, basketbalistky z KP Brno okusí kvality mistrovského USK Praha. Jak dopadne brněnské derby, můžete sledovat na webu ČT sport anebo přímo na hale s námi. Vezměte kamarády, sourozence, rodiče i prarodiče a přijďte bouřlivou atmosféru zažít na vlastní kůži. Začínáme v sobotu 20. listopadu v 17hodin na Rosničce.

Partnerem utkání je firma Daikin.