Do Brna prijíždí španělský vicemistr Salamanca

V posledním domácím utkání změří síly brněnské hráčky s týmem Club Baloncesto Avenida. Brnu neznámý, aktuálně třetí tým skupiny B Euroligy přijíždí do haly Rosnička. Brňanky do Salamanky ještě nikdy nejely, přestože se tým už sedmou sezónu účastní Euroligy a v roce 2011 ji dokonce vyhrál.

Stejně jako ostatní týmy na předních třech příčkách tabulky okusil prohru jen jedenkrát. Tým složený z domácích Španělek a obohacený o americké opory Angelicu Robinson a Eshayu Murphy, chorvatku Mariju Rezan má nejlepší statistiku v asistencích z týmů Euroligy. V týmu hraje také „veteránka“ španělského basketbalu Anna Montañana, která však odehrála pouze jedno utkání.

Sílu Salamanky tvoří především jmenovaná americká dvojice Murphy a Robinson. Tyto dvě opory již nastřílely soupeřům 161 bodů, což znamená v průměru 32 bodů na zápas a odehraných minut stejně tak.

Loňský španělský vicemistr letos také kráčí španělskou nejvyšší soutěží velmi hladce. Stejně jako v lize evropské prohrál jen jedenkrát a drží si první příčku.