Salamanca se nenechala o vítězství připravit

Po druhé po sobě skončilo utkání výsledkem 55:88. Bohužel vždy v neprospěch basketbalistek IMOSu Brno. V 6. kole podlehly na domácí palubovce Salamance. Tým Jana Bobrovského zůstává ve skupině B jediným týmem bez vítězství.

České vicemistryně zcela propadly v úvodní čtvrtině, kterou prohrály 12:33. Poprvé a naposled v zápase vedly Brňanky po úvodním koši Hindrákové, od té chvíle se prosazovaly soupeřky. „Určitě by mělo utkání jiný ráz, pokud by první čtvrtina nedopadla tak špatně. V ní byla vidět obrovská převaha našich soupeřek. V této době nás lámaly více rychlými protiútoky, než hrou pod košem,“ poznamenal po zápase kouč Brňanek Jan Bobrovský.

Pozitivní posun nastal ve druhé čtvrtině. Hráčky Brna zpřesnily obranu a také se částečně zlepšily v koncovce. Podařilo se jim alespoň zastavit narůstání v rozdílu skóre a čtvrtinu vyhrály 22:18.
„Naše hráčky se v této části trochu vzpamatovaly, hrály dobře. Pro mě je pozitivní, že odvedly solidní výkon i mladé holky,“ dodal Bobrovský.
Po změně stran už opět převzala režii utkání Salamanca. Španělské vicemistryně střelecky táhly k jednoznačnému vítězství americké posily Murphyová s Robinsonovou a Chorvatka Režanová, která si připsala 15 doskoků. V brněnském dresu se nejvíce dařilo americké rozehrávačce Fontenette, která zaznamenala 17 bodů a Smith, která k 10 bodům přidala 11 doskočených míčů.
„Zase jsme prohrály, z tohoto pohledu je těžké utkání hodnotit. Ale z pozitivních věcí bych vyzvedla, že jsme bojovaly ve druhém poločase. Škoda, že nám nevyšel začátek zápasu. V něm uplatňovaly soupeřky výškovou převahu a zakončovaly dobře rychlé protiútoky. Eliminovali jsme jejich hru ve druhém poločase,“ řekla k utkání Kateřina Hindráková.