Brněnské derby nám výhru nepřineslo

Prolomení kletby v podobě výhry na domácím hřišti se opět nekoná. I přes kolektivní výkon a skvělé nasazení jsme soupeři podlehli na domácí palubovce 76:83.

Skóre utkání ve druhé minutě otevřela Remenárová svojí střelou za dva body. Nám se však až do třetí minuty nedařilo proměnit žádnou střelu a tak jsme soupeře nechali odskočit o celých 10 bodů. Poté však bodovala Míša Vondráčková a prolomila tak pomyslnou bariéru. Zhruba v polovině čtvrtiny, kdy naše skóre bylo o 13 bodů nižší než soupeřovo, začali jsme pomalu ale jistě bodový rozdíl snižovat. První část utkání uzavřela Lenka Šoukalová třemi body a bodový rozdíl tak snížila na 19:20.

Druhou desetiminutovku jsme vzali útokem hned od prvních vteřin. Po doskoku Křivánkové přišla přihrávka na Kopeckou, která proměnila střelu za tři body. Což byl první moment utkání, kdy jsme se dostali do vedení. Na to hned reagovala Zohnová, která byla se svojí střelou za tři body také úspěšná. Poté však přišly bezmála 3,5 minuty královopolského ticha a my se tak dostali do bodového vedení v podobě 29:23. Zhruba 2 minuty před koncem bylo vyrovnáno a míč si vzala americká posila Page a za půl minuty vstřelila 5 bodů. To si však nenechala líbit Vacková a na závěr vpálila dvě trojky. První polovinu utkání s klaksonem zakončila Březinová dvěma body. Při poločasové pauze tak na světelné tabuli svítilo skóre 41:44.

Stejně jak Vacková ukončila předcházející čtvrtinu, tak ji i začala a hned v první minutě si přičetla 3 body. Následně po faulu Zohnové trefila trestný hod a po asistenci Adamcové opět skórovala z pod koše. Nepodařilo se nám však udržet Page na uzdě a ta nám tak v této částí utkání střelila 12 bodů. Na konci čtvrtiny po faulu Beránkové ještě proměnila Kopecká dva trestné hody a uzavřela tak skóre této části utkání na 57:63.

Poslední čtvrtinu jsme nezačali zrovna nejlépe. Po vyčerpávajícím výkonu v rotaci osmi hráček již začaly docházet síly a nám se tak nedařilo dopravit míč až do koše. K tomu se přidaly osobní chyby a KP se tak dostalo do vedení o 10 bodů. To jsme ještě dokázali stáhnout na rozdíl třech bodů, ale poté už se rozdíl začal zvedat a ustálil se tak na pěti až sedmi bodech. Následně přišel technický faul Vackové a americká soupeřka opět proměnila 3 body z trestných hodů. Vacková svoji chybu napravila čtyřmi úspěšnými trestnými hody, ale ani to již nestačilo na vítězství. Na domácím hřišti jsme podlehli 76:83.

Celkový výkon týmu byl i přes prohru více než uspokojivý. Nutno také připomenout, že již druhé utkání jsme odehráli v rotaci pouhých 8 hráček a při takto náročném utkání si únava bere svoji cenu. My jsme s dnešním výkonem spokojeni. Dnes byla mnohokrát vidět Vacková, která se může pochlubit 18body. Také Vondráčková se Stoupalovou přispěly 13body.

Viktor Pruša, trenér BK Žabiny Brno: „I přes prohru jsem dnes na holky pyšný. Myslím si, že vzhledem k situaci, ve které jsme, což je hra v osmi hráčkách, jsme byli schopni hrát proti týmu, který má sebevědomí. Má na kontě svoji účast v EuroCupu, v týmu jsou zahraniční hráčky a navíc jedna čerstvá reprezentatka. Myslím si, že jsme hráli naprosto vyrovnané utkání. Byli jsme kolektivnější – měli jsme 22 asistencí, což je více než soupeř. Nikde jsme nepropadli. Máme 22 bodů z rychlého protiútoku.  Mě jenom mrzí, že jsme v hluchém místě ve třetí čtvrtině, kdy nám soupeř utekl na 6- 7 bodů, nedali pár šestek – konkrétně 7 a skóre skončilo o 7. Dnes máme trojky 27:5, což nás překvapivě při naší jinak dobré střelbě dnes nepodrželo. To si myslím, že dělá těch 7 bodů, ale znovu opakuji – dnes jsme z naší strany dělali, co jsme mohli. „

Jakub Nevrlý, asistent trenéra KP Brno: „Měli jsme výborný start zápasu. Nicméně našimi ztrátami, kterých jme měli 10 za první čtvrtinu, a z toho 10 v posledních 5ti minutách, jsme jim to naházeli všechno do rukou. Tím jsme soupeře dostali zpátky do hry. Pak už to byl boj až do konce. Nicméně krásný zápas a jsme rádi za vítězství.“