Brněnské derby v sobotu na Vodove

Základní informace o utkání: KP Brno – BK Handicap Brno

Datum, čas a místo: 1. 10. 2016, 17:00, Městská hala míčových sportů v Brně

Soupeř: KP Brno – v minulé sezoně 5. místo

Kolo: 2. kolo ŽBL

Vzájemné zápasy Brna a KP v minulé sezoně: 0:3

BK Handicap Brno –  Valosun KP Brno 73.77

Valosun KP Brno – BK Handicap Brno 82:51

Český pohár:

BK Handicap Brno – Valosun KP Brno 57:71

V obou družstvech oproti loňské sezoně došlo k velkým změnám a to nejen v názvech, ale i v trenérském obsazení u Handicapu Brno, kdy pana trenéra Bobrovského vystřídal pan trenér Pruša. Ke změnám ale došlo i v hráčském obsazení,  kdy některé hráčky vyměnily tým Valosunu Brno za Handicap. V minulém kole prohrálo KP s týmem DSK Basketball Nymburk 73:79 před domácím publikem, kdežto hráčky BK Handicap Brno po bojovném výkonu porazily SBŠ Ostrava 62:61. Můžeme se tedy těšit na vyrovnané brněnské derby.

Trenér Handicapu Brno Viktor Pruša říká k utkání: Na Brněnské derby se moc těšíme. Uvědomujeme si, že do něj nenastupujeme v roli favorita, avšak právě tato pozice by nám paradoxně mohla vyhovovat. Z hlediska před zápasových prognóz se pro nás nic nemění, jdeme krok po kroku s cílem dělat každý dílčí zápas progres a soustředit se především sami na sebe. Proti zkušenějšímu kádru KP bude rozhodovat naše disciplinovanost na obou polovinách hřiště a minimalizace zbytečných ztrát. Náš herní projev bude stejný jako doposud – agresivita, rychlost a nasazení jsou atributy, kterými se chceme prezentovat i tento zápas a nahradit tak menší zkušenost oproti soupeři. Po první sezónní výhře z nás snad již počáteční nervozita opadla a budeme vystupovat s větším herním sebevědomím. O vítězství se rozhodně porveme!

Média:

TVCom:

http://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-Basketbal-ZBL/Cast-Zakladni/Pohlavi-Zeny/Sezona-2016-2017/140370-VALOSUN-Brno-Frisco-Brno.htm

Technický zápis: http://live.fibaeurope.com/www/Game.aspx?acc=2892&game_number=231515